Novinky - 17.04.2019 11:51

Za bojovnosť si zaslúžia rešpekt, ale finále mohlo trvať dlhšie

Zdroj: sita/huste.tv

Mnohí bojovali napriek veľkým zdravotným komplikáciám, podali výkon na hranici možností, na zisk hokejového titulu to však nestačilo. HK Nitra obsadil v rámci Tipsport ligy 2018/2019 po finálovej prehre proti HC'05 iClinic Banská Bystrica (1:4 na zápasy) "iba" druhé miesto. V utorňajšom, napokon z pohľadu ročníka rozhodujúcom piatom dueli, sa pod Urpínom zrodila vysoká prehra "corgoňov" 2:6, po ktorej v kabíne zdolaného mužstva prevládala pochmúrna nálada. "Spätne sa na sezónu určite pozrieme tak, že bola úspešná, teraz však prevládajú negatívne pocity. Keď prehráte posledný zápas v ročníku, nemôžete sa radovať. S odstupom času to však asi bude pozitívne," objasnil pre prítomných zástupcov médií so slzami v očiach krídelník Nitry Branislav Rapáč.

Dvadsaťpäťročný rodák zo Spišskej Novej vsi mal podobne ako viacerí jeho kolegovia počas vyraďovacej časti smolu na viacero zranení. Pred prvým zápasom play-off bol tri dni v nemocnici a pre žalúdočné problémy schudol osem kilogramov. Pre prasklinu v členku neodohral druhé semifinálové stretnutie vo Zvolene. Vo finále zasiahol iba do prvého a tretieho zápasu série. "Bohužiaľ, prišli zranenia, na to sa však nemôžeme vyhovárať. Mrzí ma aj tá moja indispozícia, celú finálovú sériu som odohral na 20 %. Mal som zlomenú kosť v nohe a poškodený meniskus," objasnil Rapáč, ktorý bol v základnej časti piaty najproduktívnejší hráč Nitranov so 45 bodmi (18+27).

S odstupom času bude Nitra s ďalšou získanou medailou určite spokojná, avšak myšlienky sú ešte stále pri finále a hráčov mrzí, že predsa len nenarobili Banskobystričanom väčšie problémy. V podstate jediným stopercentne zdravým nitrianskym postom bol ten brankársky. Juraj Šimboch počas väčšiny základnej časti tvoril brankársku dvojicu s Frederikom Foltánom a vo februári im pribudla konkurencia v podobe Miroslava Hanuljaka. Tá nitrianskemu rodákovi evidentne prospela, ročník zakončil s úspešnosťou 92,66 percenta, no po finále ho taktiež mrzelo, že séria nemala viac ako päť duelov.

Tagy: TOP huste.tv