Novinky - 18.10.2019 14:00

Buček sa vracia do Nitry. Čo bude so Stavjaňom?

Zdroj: Huste.tv/SITA

Včera sa v médiách objavila informácia, že slovenský hokejový útočník Samuel Buček ukončil svoje pôsobenie vo fínskom tíme KooKoo Kouvola. V úvode sezóny si totiž nedokázal vybojovať stabilné miesto v zostave, keď nastúpil len v piatich zápasoch, v ktorých získal jediný kanadský bod. Ešte v rovnaký deň bolo ohlásené jeho pôsobenie v českom tíme PSG Berani Zlín, no dnes je všetko inak.

Angažmán v Českej republike bol totiž odôvodnený tým, že hlavným trénerom Zlína je Antonín Stavjaňa, ktorý Bučeka viedol v minulej sezóne v Nitre, kde mladý útočník nazbieral až 65 kanadských bodov. Vo večerných hodinách však došlo k odvolaniu českého trénera z funkcie, čo narušilo Bučekove plány.

Dnes je však slovenský reprezentant dohodnutý s Nitrou, keďže sa rozhodol svoj prestup do Zlína zrušiť. Tréner Antonín Stavjaňa to však zrejme bude mať o niečo ťažšie ako mladý útočník. Nitra totiž už nového kormidelníka po odchode Andreja Kmeča našla a tak táto možnosť padá. Naopak pod Zoborom sa môžu tešiť z príchodu Samuela Bučeka, keďže sa Nitra momentálne nachádza až na jedenástom mieste s druhým najnižším počtom nastrieľaných gólov.

Český hokejový tréner A. Stavjaňa na lavičke Nitry
Zdroj: sita

Buček zrejme v Stavjaňovi našiel správnu oporu, trénera pri ktorom bude rásť. Nedá sa však očakávať, že tréner bude hráča počas celej jeho kariéry sprevádzať. Odlúčenie môže síce zanechať najmä na hráčovi negatívne dôsledky, no správni lídri sa z toho vždy po určitom období dostanú. Z Bučeka podobný líder rástol a dúfajme, že sa jeho rast odlúčením od Stavjaňu nezastaví. Alebo bude opäť táto dvojica pôsobiť v jednom klube?

Pamätáte sa na legendárne video, keď náš rozhovor so Samuelom Bučekom prerušoval šéf HC Detva? Pripomeňme si ho...