HK Poprad - 23.05.2019 10:19

Heizera v Poprade nahradí dobre stavaný Nór

Zdroj: sita

Kariéra slovenského hokejistu a dosiaľ hráča Popradu Radomíra Heizera bude pokračovať vo francúzskom Nice. Tridsaťjedenročnému centrovi sa pod Tatrami skončila zmluva. V sezóne 2018/2019 nazbieral v najvyššej slovenskej súťaži 12 bodov za 4 góly a 8 asistencií v 65 zápasoch. V minulosti hral okrem Popradu v domovine aj za Martin, Banskú Bystricu a Spišskú Novú Ves. Legionársky chlebík okúsil v českých Karlových Varoch a dánskom klube Herlev.

Krátko po tejto správe zverejnili Popradčania aj informáciu o novej posile, ktorá miesto po Heizerovi zaplní. Káder tipsportligového vystužil pred sezónou 2019/2020 nórsky hokejista Jörgen Karterud. Dvadsaťpäťročný útočník hral dosial naposledy v druhej najvyššej švédskej súťaži v tíme Karlskrona. V uplynulej sezóne nazbieral v 42 zápasoch 15 bodov za 5 gólov a 10 asistencií.

Novú akvizíciu "kamzíkov" dobre pozná aktuálny hlavný tréner HK Poprad František Štolc. "Jörgena som mal vo svojich mužstvách počas jeho mládežníckych hokejových čias. Keďže sa už nemôžeme spoliehať na schopnosti Martina Belluša, museli sme sa poobzerať po vysokom a dobre stavanom útočníkovi. Na svoje fyzické parametre ide o dobrého korčuliara, navyše je využiteľný na oboch krídlach. Keďže sa dokáže presadiť aj v nórskej reprezentácii, mal by byť pre nás prínosom," povedal Štolc pre klubový web o historicky prvom hokejistovi z Nórska, ktorý si oblečie dres Popradu.

V uplynulej sezóne odohral Karterud jedenásť duelov za nórsky národný tím, v roku 2017 sa predstavil aj na majstrovstvách sveta. "O možnom príchode do Popradu som rokoval s Františkom Štolcom. Toho si dobre pamätám z mojich mládežníckych čias a už vtedy som ho považoval za kvalitného trénera. Tento angažmán bude pre mňa nová skúsenosť a niečo úplne iné, v porovnaní s tým, čo som prežil doteraz. Aj vďaka staronovému trénerovi však viem, že pôjde o vynikajúcu možnosť posunúť moju kariéru vpred v jednom z top mužstiev na Slovensku. Veľa toho o Tipsportlige neviem, no získal som pozitívne referencie o nej či klube od chalana, čo tu už pôsobil. Veľmi dobre ale viem, že na Slovensku a v Poprade ľudia milujú hokej, preto sa už neviem dočkať nasledujúcej sezóny v novom drese," uviedol Karterud.