Novinky - 12.11.2018 14:55

Pod Tatrami zbalil kufre. Reprezentantovi vadilo, že nie je brankárska jednotka

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Slovinský hokejový brankár Luka Grančar ukončil pôsobenie v tipsportligovom HK Poprad. Dvadsaťpäťročný gólman mieri do Rakúska, kde bude pôsobiť chytať v EBEL lige v tíme HC Innsbruck. K rozviazaniu zmluvy došlo po iniciatíve Gračnara. "Luka je reprezentačný brankár a aby sa tam udržal, potrebuje chytať. Spoločne s agentom nás preto požiadal o uvoľnenie do klubu, v ktorom bude mať istú pozíciu jednotky,“ uviedol pre klubový web dôvod ukončenia kontraktu riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi.

"Luka k nám prišiel po náhlom ukončení pôsobenia brankára Vladimíra Kováča. Dostal u nás priestor v bránke, ale od začiatku vedel, že naša stratégia je postavená na dvoch vyrovnaných kvalitných brankároch a nikto nemá pevnú pozíciu. Tomáš Vošvrda chytá výborne a Luka neabsolvoval veľa zápasov. Mrzí nás situácia, ktorá nastala, ale tak to v hokeji chodí. O tom, že sa to môže stať, sme sa rozprávali na začiatku,“ objasnil Jurinyi.

Podtatranci už pracujú na zisku náhrady za Gračnara. "Musíme adekvátne reagovať a už teraz sme v kontakte s niektorými brankármi. Na spolupráci sme sa dohodli aj s fínskym obrancom, ktorého predstavíme fanúšikom v utorok, keď pricestuje,“ uzavrel Jurinyi.