Novinky - 03.04.2019 12:50

Koniec sezóny pre Popradčanov. Barani majú jasný finálový cieľ

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Hokejisti Popradu už majú po sezóne, Banskobystričania sa prebojovali piatykrát po sebe do tipsportligového finále. Také je resumé semifinálovej série play-off medzi "kamzíkmi" a "baranmi". Banská Bystrica ako úradujúci slovenský šampión zo šiestich duelov vyhral štyri, ten rozhodujúci v utorok na ľade súpera 2:0.

"Play-off je o prvom góle. Šance naň sme mali, zo začiatku nám však chýbalo 'šťastíčko', potom sme ho naopak mali. Všetky výsledky boli tesné a keby sme dali prvý gól, mohol sa duel vyvíjať úplne inak. Súper by musel otvoriť hru, k čomu nás však nepustil. Banskobystričania mali navrch aj preto, že na nás doľahlo vyčerpanie, niektorí naši hokejisti hrali s virózami a nemáme tak široký káder, aby sme ich vedeli obmeniť. Posledné dva zápasy boli na tom aj preto lepšie," zhodnotil kouč popradského družstva Roman Stantien utorkový zápas.

V popradskej kabíne nastalo sklamanie. "Chlapcom sa musím poďakovať, lebo dali do toho všetko. V šatni im určite zložím poklonu. Banská Bystrica bola o jedno víťazstvo lepšia, má silný mančaft a zaslúžila si postúpiť do finále," pokračoval šéf striedačky "kamzíkov". "Mali sme tu taký 'nadupaný' tím, aký sa tu nezišiel dlho. Kabína fungovala perfektne a ja si to veľmi cením. Keď som v minulosti dosiahol nejaké úspechy, tak to začínalo vždy v šatni a vyzeralo to presne takto ako teraz v Poprade,“ poznamenal smutný brankár Popradu Tomáš Vošvrda podľa hokej.sk.

Jeho náprotivok Dan Ceman mal dôvod na radosť. "Súper mal veľmi dobrú prvú tretinu a vedenie 1:0 bolo pre nás tak trochu šťastné, ale náš brankár Williams predviedol výborné zákroky. Potom sme sa dostali do našej hry a v tretej tretine sme pridali ďalší gól," poznamenal kanadský odborník na banskobystrickej striedačke. "Poprad hral fantasticky, robil nám problémy počas celej sezóny svojimi protiútokmi a takticky boli jeho hráči na zápasy pripravení skvelo. Bolo náročné presadiť sa cez ich gólmana Vošvrdu, ktorý taktiež predviedol fantastické zákroky," pokračoval Ceman.

Tím spod Urpína ešte nepozná svojho finálového oponenta, bude ním jeden z dvojice Nitra, Zvolen. "Nech už dostaneme akéhokoľvek súpera, vo finále to bude 50 na 50 a nemyslím si, že budeme veľkí favoriti," dodal. Banská Bystrica získala slovenský titul v predchádzajúcich dvoch súťažných ročníkoch a isto si brúsi zuby na "majstrovský hetrik". Ten sa v minulosti podarilo dosiahnuť len Košiciam v rokoch 2009 až 2011. "Čaká nás finále a chceme ho zvládnuť. Či to bude Nitra alebo Zvolen, my máme svoj jasný cieľ a pôjdeme si za ním,“ povedal pre hokej.sk obranca Banskej Bystrice Vladimír Mihálik.