Novinky - 09.04.2019 14:50

Chcú si udržať väčšinu kádra. V Poprade sú so sezónou spokojní

Zdroj: sita, huste.tv

Hokejisti HK Poprad sa v sezóne 2018/2019 prebojovali do semifinále, kde nestačili na hráčov Banskej Bystrice. Okrem športového úspechu bol bezproblémový aj chod klubu počas celej sezóny. Riaditeľ klubu a predseda predstavenstva HK Poprad Ľudovít Jurinyi je s ročníkom spokojný.

"Po športovej stránke to pre nás bola dobrá sezóna, keďže od začiatku sme sa držali na popredných miestach a neboli z našej strany badateľné žiadne väčšie výkyvy čo sa týka výkonnosti alebo posunu či prepadu v tabuľke. Povedal by som, že na slovenské pomery mali nadštandardné podmienky. Je to skôr otázka na hráčov a oni musia posúdiť, či boli spokojní. Z našej pozície sme však spravili všetko, aby mali potrebné zabezpečenie k podávaniu adekvátnych výkonov," uviedol pre oficiálny web Popradu Jurinyi.

Klub zvládol sezónu aj po ekonomickej stránke. "Držali sme sa v stanovených intenciách, ktoré sme si dali. Celkové uzatvorenie sezóny po finančnej stránke budeme vedieť až koncom mesiaca, resp. až v máji. Dobiehajú nám ešte niektoré zmluvy. Verím, že to klub bez problémov zvládol," povedal a pokračoval: "Po organizačnej stránke sme zvládli v priebehu sezóny náročné situácie a všetko fungovalo skoro na 100 %. Vždy sú detaily, ktoré treba vylepšiť, ale preto sme tu, aby sme sa aj my do ďalšej sezóny zlepšovali. Všetko bolo v poriadku a fanúšikovia museli byť spokojní."

Jurinyiho potešila úroveň celej Tipsport ligy. "Hral sa dobrý hokej a všetkých 12 tímov hralo kvalitnú a vyrovnanú partiu. Myslím si, že nikto nebol outsiderom. Aj keď prídu opatrenia, resp. obmedzenia v rámci ligy týkajúce sa legionárov, tak to možno lige pomôže, možno nie," vyhlásil.

Pred ďalšou sezónou je cieľom klubu udržať pod Tatrami väčšinu kádra. "Momentálne prebiehajú sedenia s hráčmi, bavíme sa o zmluvách na budúcu sezónu, keďže väčšinu kádra by sme si chceli nechať. Viacerí chlapci majú ponuky z iných mužstiev a líg. Prioritou bude udržať si kostru kádra, brankársky post, obranu a útok. Ak niekto odíde, tak vhodne to doplniť. Máme spravený skauting a mená viacerých hráčov, ktorých by sme tu chceli. Najhlavnejšou časťou sú rokovania s partnermi. Niektoré už prebehli a musím povedať, že väčšina partnerov chce naďalej s nami spolupracovať," uzavrel Ľudovít Jurinyi.