Novinky - 10.05.2019 11:12

Budúci týždeň odštartujú letnú prípravu. Popradčania predĺžili zmluvu so svojim kapitánom

Zdroj: sita, huste.tv

Vedenie HK Poprad tesne pred začiatkom spoločnej letnej prípravy oznámilo predĺženie spolupráce s obrancom Štefanom Fabianom. Tridsaťosemročný kapitán tímu absolvuje v drese "kamzíkov" už pätnástu sezónu. "Teším sa na ďalšiu spoluprácu. V Poprade sa každým rokom posúvame vyššie, a tak verím, že sa nám podarí dostať ešte ďalej ako v minulej sezóne. Letnú prípravu beriem ako súčasť svojho života. Teším sa na to, pretože študujem podobný odbor a je to pre mňa viac-menej životný štýl," uviedol skúsený bek pre oficiálny web popradského klubu.

Účastník semifinále play-off minulej sezóny Tipsport ligy začne so spoločnou prípravou na nasledujúci ročník 2019/20 v pondelok 13. mája o 9.30 h v priestoroch Zimného štadióna mesta Poprad. Hráčov budú hneď na úvod čakať tréningové jednotky v posilňovni. Z pozície hlavného kouča bude prípravu viesť František Štolc, pomáhať mu budú asistenti Pavel Paukovček s Jánom Šimkom a tréner brankárov Stanislav Salát.

Z úspešného minulosezónneho kádra budú mať tréneri k dispozícii obrancov Štefana Fabiana, Jána Ťavodu, Daniela Brejčáka a útočníkov Mareka Zagrapana, Samuela Mlynaroviča, Matúša Paločka a Lukáša Paukovčeka. Novými resp. staronovými tvárami pod Tatrami sú zadáci Lukáš Matejka s Dominikom Kramárom a útočníci Andreas Štrauch s Matejom Paločkom. Naopak, chýbať zatiaľ budú zahraničné posily Jesse Pelamo, Aleksandra Magovac, Joona Erving aj Tomáš Vošvrda. Začiatok prípravy takisto nestihne odcestovaný Samuel Takáč. Spolu s hráčmi A-mužstva si zatrénujú aj hokejisti z juniorského tímu, ktorí budú mať možnosť prebojovať sa medzi seniorov.