Novinky - 15.12.2011 14:33

Ďalogovci sa obliekli do reprezentačného

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: hkm
Tréner Vladimír Vůjtek na podujatie nominoval aj zvolenských odchovancov Jána Lašáka a Mareka Ďalogu a hokejoví priaznivci ich budú môcť vidieť v priamom televíznom prenose.

Kým gólman Amuru Chabarovsk Ján Lašák má na konte už 82 reprezentačných štartov, pre obrancu HKM Mareka Ďalogu to bude piaty zápas v najcennejšom drese.

Na včerajšom tréningu tvoril „Ďalo“ so slovanistom Ivanom Švarným štvrtú obrannú dvojicu, pred nimi sa v útoku menila štvorica Dravecký, Lušňák, Bakoš a Tybor.

Stretnutie proti Bielorusku sa začína v piatok o 16.45 a ďalší program slovenských hokejistov bude závisieť od jeho výsledku.

Po bratislavskom ľade sa však v rámci reprezentačnej prípravy včera nekorčuľoval len obranca Marek Ďaloga, ale aj jeho mladší brat Martin.

Mladý útočník vstúpil vo zvolenskom drese rázne do tohto ročníka extraligy juniorov a po 8 zápasoch mal na konte už 12 gólov. To samozrejme nemohlo ujsť pozornosti a zákonite prišla pozvánka do kolektívu reprezentačnej „dvadsiatky“. Tá sa do včera pod vedením trénera Ernesta Bokroša pripravovala na blížiace sa majstrovstvá sveta v Kanade, kde mladíci odleteli dnes ráno.
Bratia Ďalogovci si zahrali proti sebe v rámci 21. kola extraligy v novembri, keď Zvolen vyhral v Púchove 4:0. Teraz sa teda na určitý čas rozlúčili a hoci obaja budú obliekať reprezentačný dres, Marek mieri do Klagenfurtu a Martin do Calgary.