Novinky - 31.01.2012 10:04

Podarí sa pod Tatrami Zvolenčanom prelomiť výhodu domáceho ľadu?

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: Braňo Šníder
Striedačka v NR

Tri týždne sa extraliga hrala len v piatky a nedele, dnešný utorok je len druhým hracím v tomto roku. V tom prvom (3. januára) vyhrali Zvolenčania doma nad Popradom a práve s týmto súperom sa dnes stretnú na ľade pod Tatrami.
„Kamzíci“ vyhrali po samostatných nájazdoch v nedeľu v Banskej Bystrici, no v poslednom domácom stretnutí podľahli Nitre a dnes si určite budú chcieť svojich priaznivcov udobriť. V súbojoch Popradu a Zvolena v tejto sezóne ale platí „môj dom, môj hrad“ a prelomiť toto pravidlo bude pre zverencov trénerov Škraka a Klingu mimoriadne ťažké, i keď im do mužstva pribudol navrátilec Čurilla i obranca Jindra.
So zadákom, ktorý prišiel pod Pustý hrad z Mladej Boleslavi a nastúpil už v stretnutí v Nitre, vyjadril spokojnosť aj Jozef Škrak„Je na ňom vidno tie zápasy odohrané v českej extralige.“ Jeho asistent Vladimír Klinga ešte dodal: „Na to, že nastúpil po dlhšej dobe, hral dobre. Keď sa dostane k svojim optimálnym výkonom, bude pre nás prínosom. Možno tu mal byť už skôr.“ 
Josef Jindra
 herný výpadok ešte cíti, no ako skúsený hráč vie čo má robiť: „Zvolenskí funkcionári kontaktovali môjho agenta asi pred týždňom a prejavili o mňa záujem napriek tomu, že som dlhšiu dobu nehral. Ten výpadok bolo v Nitre poznať, no posnažím sa, aby som všetko čo najrýchlejšie dohnal a tímu bol prospešný,“ povedal Jindra.
Do brány sa opäť postaví Lukáš Škrečko, zvolenským trénerom ale bude pre problémy s chrbtom chýbať útočník Škvaridlo. Napriek tomu možno konštatovať, že mužstvo HKM sa dáva dokopy a prvé dva útoky v „starom“ zložení by už mali do zápasu podstatne prehovoriť. Želá si to aj krídelník prvej formácie Matej Leskovjanský„Poprad má tiež nejakých zranených hráčov, my sa naopak dávame dokopy. V predchádzajúcich dvoch dueloch sme ešte len začali hrať a už sme prehrávali 0:3. Musíme si preto dať pozor, aby sme neinkasovali hneď na začiatku,“ varuje rodák zo Spišskej Novej Vsi a dúfa, že so svojimi spoluhráčmi bude prvýkrát v sezóne v Poprade bodovať: „Bude to ťažké, ale nejaký bodík by sme si chceli odviezť. Tlačia sa na nás tímy zo šiesteho, siedmeho miesta a získavať body je pre nás teraz dôležité. Nechceli by sme ísť do play-off z nižšej priečky na ktorej sme teraz.“ Aký recept by teda podľa Matúša mal viesť v dnešnom zápase k úspechu?: „Musíme zahrať dobre v obrane. Že to vieme, ukázal naposledy zápas v Banskej Bystrici a veľmi dôležité bude, aby nás podržal aj brankár,“ zakončil Leskovjanský.

Vystúpenie zvolenských hokejistov už neuvidí v dejisku zápasu generálny manažér HKM Ivan Piovarči, ktorý k dnešnému dňu vo funkcii končí.

HKM Zvolen – HK AutoFinance Poprad v sezóne 2011/2012:
8. kolo: Zvolen – Poprad 4:0 (1:0, 2:0, 1:0), góly HKM: Čurilla 2, Slovák, Baláž
17. kolo: Poprad – Zvolen 8:1 (3:0, 2:1, 3:0), gól HKM: Šachrajčuk
26. kolo: Poprad – Zvolen 6:4 (3:2, 2:0, 1:2), góly HKM: Baláž, Trochta, Slovák, Škvaridlo
35. kolo: Zvolen – Poprad 4:3 (2:1, 1:0, 1:2), góly HKM: Leskovjanský, Škvaridlo, Hraško, Baláž