Novinky - 07.01.2016 10:02

Kentoš do Martina

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: HKM

Odchovanec zvolenského hokeja sa presúva do známeho prostredia, v ktorom odohral sezónu 2012/2013. „Väčšinu chalanov v kabíne poznám, no najhlavnejšie je, že by som sa mal dostať do zápasového rytmu,“ podotýka 24-ročný korčuliar ktorý v prebiehajúcej sezóne nastúpil v základnej zostave Zvolena na osem duelov, v ktorých si zapísal jednu gólovú asistenciu. Jozef Kentoš ešte v stredu z hľadiska sledoval zápas Zvolenčanov s Banskobystričanmi a dnes sa už hlásil v Turci. „Hráča sme uvoľnili na hosťovanie do 15. februára,“ doplnil generálny manažér HKM Milan Čanky.

Kentoš v KE

Tréneri Turek a Podkonický tak majú od štvrtka k dispozícii štrnásť útočníkov, horšie je to však v obrane. V tomto týždni sa pod Pustým hradom ukázali maródi Marek Hataš a Miroslav Habšuda, ktorí si dávajú do poriadku zlomené ruky, tak skoro však s nimi počítať ešte nemožno. „Prišiel som pozrieť derby, v novom roku pozdraviť chalanov a poreferovať trénerom o mojom stave,“ prezradil v stredu Miroslav Habšuda. „Zatiaľ začínam doma v Trenčíne len s rehabilitáciou. Našťastie ustúpilo tŕpnutie prstov, ktoré bolo nepríjemné, citlivosť a pohyblivosť sú už v poriadku. Je to ale nateraz len o ľahkom cvičení a stláčaní loptičiek, určite nie o naberaní sily,“ dodal obranca, ktorý zlomeninu predlaktí na oboch rukách utrpel práve v domácom súboji s Banskou Bystricou. Vo včerajšom zápase chýbal na ľade pre chorobu aj lotyšský bek Janis Andersons a zvolenskí tréneri tak točili tri obranné dvojice. Aj keď absencia Andersonsa by nemala byť dlhodobá, doplnenie obrany sa žiada a Milan Čanky to potvrdzuje: „Pracujem na príchode jedného skúseného, skutočne kvalitného obrancu, ktorý by mal byť prínosom. Ak sa to nestihne do konca základnej časti, tak určite tu bude na play-off.“

Habšuba u Slaňa

Najbližšie sa zvolenskí „rytieri“ predstavia v piatok v Poprade a v nedeľu ich čaká domáci duel proti druhému mužstvu tabuľky, Nitre.