Novinky - 14.10.2018 10:25

Zvolen dobre zrobil. Uctí si legendu

Zdroj: sita

Je štvornásobný slovenský hokejový šampión, v najvyššej domácej súťaži odohral cez sedemsto duelov a mal priemer takmer jeden kanadský bod na zápas. Útočník Richard Šechný nedávno v Michalovciach oficiálne ukončil aktívnu hráčsku kariéru a v nedeľu si ho uctia vo Zvolene, kde absolvoval sedem sezón v najvyššej súťaži. Pod strechu miestneho štadióna zavesia dres s číslom 24, milovaný aj nenávidený dlháň sa pod Pustým hradom pridá k legendám ako Ladislav Čierny, Ján Letko, Ján Podkonický či Jozef Golonka.

Symbolicky sa tak stane pred tipsportligovým duelom Zvolenčanov proti tímu HC Košice. So Zvolenom totiž Šechný získal jeden majstrovský titul, s Košicami tri. "Rodákovi z Prešova sa dostane zaslúženého potlesku z oboch striedačiek i zvolenských tribún, ktorým robil radosť sedem sezón. Medzi návštevníkmi nedeľného zápasu sa isto nájde mnoho takých, ktorí si s nostalgiou zaspomínajú na nezameniteľnú šikovnosť, cit pre prihrávku a hokejový um niekdajšieho účastníka svetového šampionátu i olympiády," uvádza sa na oficiálnom web HKM Zvolen.

Okrem Košíc a Zvolena hral Šechný aj za Kežmarok, Poprad, Banskú Bystricu, Michalovce, Prešov a Detvu. Pôsobil aj v ruskom Nižnekamsku, poľskom Nowom Targu a talianskom Bozene. V slovenskej najvyššej súťaži odohral 728 zápasov s bilanciou 706 bodov za 258 gólov a 448 asistencií, v play-off pridal 109 štartov (36+57). V národnom tíme SR nastúpil v 54 zápasoch, strelil v nich 10 gólov. Slovensko reprezentoval na MS 1999 či ZOH 2002, v roku 1995 bol súčasťou reprezentácie SR pri postupe do elitnej kategórie majstrovstiev sveta.