Novinky - 15.10.2018 12:14

Štvornásobný slovenský hokejový šampión sa dočkal obrovskej pocty

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Je štvornásobný slovenský hokejový šampión, v najvyššej domácej súťaži odohral cez sedemsto duelov a mal priemer takmer jeden kanadský bod na zápas. Útočník Richard Šechný nedávno v Michalovciach oficiálne ukončil aktívnu hráčsku kariéru a v nedeľu si ho uctili vo Zvolene, kde absolvoval sedem sezón v najvyššej súťaži. Pod strechu miestneho štadióna zavesili dres s číslom 24, milovaný aj nenávidený dlháň sa pod Pustým hradom pridá k legendám ako Ladislav Čierny, Ján Letko, Ján Podkonický či Jozef Golonka.

Symbolicky sa tak stalo pred tipsportligovým duelom Zvolenčanov proti tímu HC Košice. So Zvolenom totiž Šechný získal jeden majstrovský titul, s Košicami tri. V nedeľu symbolicky absolvoval jedno striedanie v elitnej útočnej formácii Zvolenčanov s Rastislavom Špirkom a Lukášom Handlovským. "Boli to príjemné pocity a som rád, že si na mňa vo Zvolene spomenuli. Bol som z toho taký nadšený. Odohral som tu totiž pekné roky. V podstate som vedel, čo mám čakať, pretože som už zažil rozlúčku v Michalovciach. Na emócie som bol teda pripravený,“ povedal Šechný pre hokej.sk.

Okrem Košíc a Zvolena hral Šechný aj za Kežmarok, Poprad, Banskú Bystricu, Michalovce, Prešov a Detvu. Pôsobil aj v ruskom Nižnekamsku, poľskom Nowom Targu a talianskom Bozene. V slovenskej najvyššej súťaži aj s nedeľňajším duelom nastúpil v 729 zápasoch s bilanciou 706 bodov za 258 gólov a 448 asistencií, v play-off pridal 109 štartov (36+57). V národnom tíme SR v 54 zápasoch strelil 10 gólov. Slovensko reprezentoval na MS 1999 či ZOH 2002, v roku 1995 bol súčasťou výberu SR pri postupe do elitnej kategórie majstrovstiev sveta.