Novinky - 26.11.2018 11:00

V boji o prvé miesto už len jednobodový náskok Zvolena pred Košicami

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Boj o čelo tabuľky hokejovej Tipsport ligy 2018/2019 je vzácne vyrovnaný. Zvolen aj Košice odohrali po 28 zápasov a delí ich iba jeden bod. Zvolenčania síce mali aj väčší náskok, ale z ostatných troch duelov prehrali dvakrát - zo súbojov proti Liptovskému Mikulášu, Detve a Miškovcu získali iba dva body. Naopak, Košičania z ostatných troch súbojov "vydolovali" osem bodov. "V ostatných dueloch sa trochu trápime v koncovke. V tabuľke sme stále tam, kde chceme byť. Verím, že náš najbližší výkon bude lepší," povedal najproduktívnejší hráč súťaže Michal Chovan, ktorý vo zvolenských farbách nazbieral doteraz 40 kanadských bodov (10+30).

Naposledy v nedeľu tím spod Pustého hradu prekvapujúco hladko prehral na ľade maďarského Miškovca 0:4. "Zápas v Maďarsku sme prišli vyhrať, ale súper podal dobý výkon a my sme neukázali náš najlepší hokej. Máme svoju silu, ale musíme sa vrátiť k našej hre. Góly sme dostali po našich chybách," poznamenal skúsený útočník Chovan pre klubový facebook.

"Oceliari" po nedeľňajšom triumfe v Nových Zámkoch 2:0 už dýchajú na chrbát konkurentovi zo Zvolena. Na čelo tabuľky sa môžu dostať už v utorok, ak zvládnu domáci súboj proti Popradu a Zvolen pred vlastnými priaznivcami zaváha s Novými Zámkami. "Za tri body sme tak veľmi radi," zhodnotil pre oficiálny klubový web kouč Košicanov Roman Šimíček po víťaznom súboji v Nových Zámkoch. "Vedeli sme, že nás čaká náročný zápas, a tak sme sa patrične pripravovali. Napriek tomu nám dnes úplne nevyšlo. Výrazne nás však podržal gólman Habal," doplnil Šimíček.


Ďakujeme za vaše názory