Novinky - 06.04.2019 11:30

Bronzový Zvolen plakal a nechápal

Zdroj: huste

Siréna po šesťdesiatich minútach siedmeho semifinále ukončila sezónu domácemu HKM Zvolen. Hráči a diváci nechápali. Čo sa to vlastne stalo? Ako mohol vyhrať tím, ktorý sa ledva pozviechal z predchádzajúceho duelu, zdecimovaný zraneniami...Zvolen časť sezóny dominoval na prvej priečke a zisk trofeje po šiestich rokoch bol primárnym cieľom. Najmä, ak by prišiel po historicky prvom stredoslovenskom finále...

„Mrzí to a ťažko sa o tom teraz rozpráva,“ potláčal slzy pred novinármi kapitán a rodák zo Zvolena Michal Chovan. "Všetkých nás to bude dlho mrzieť. Neviem, či som v kariére niečo takéto ešte zažil."

Zvolen bol po výhre v Nitre v šiestom stretnutí sebavedomý, ale do siedmeho duelu šiel s pokorou. Nikto teda nečakal taký začiatok. „Rozhodol asi ten začiatok  zápasu. Prílišná nervozita z našej strany, keď sme dostali dva góly. No potom sme si vytvorili dostatok gólových príležitostí, ktoré sme nepremenili a z brejkov sme dostali góly. Škoda toho. Trochu sa to s nami viezlo celé play off. Dnes nám to opäť nepadalo. Mohli sme ísť tomu asi viac naproti. Ďakujem, že som mohol s týmto tímom prežiť túto sezónu. Cieľ sme však nesplnili a mrzí to,“ zhodnotil kapitán, ktorý odohral v rodnom drese v Tipsportlige už viac ako päťsto stretnutí.

Tagy: TOP huste.tv