Novinky - 16.04.2020 13:08

Oremus chce dať vo Zvolene priestor domácim hráčom

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita

Nový tréner tipsportligového hokejového klubu HKM Zvolen Peter Oremus berie pôsobenie pod Pustým hradom ako novú výzvu vo svojej kariére a už po prvých stretnutiach v tejto organizácii má z novej spolupráce dobré pocity. Rodák zo Šurian v sezóne 2019/2020 viedol prvoligový tím Bratislava Capitals, predtým okrem iných pracoval aj ako asistent trénera slovenskej reprezentácie.

"Viem, akú ma Zvolen históriu. Je to klub, ktorý sa vždy chcel pohybovať v popredí. Taká je aj moja vízia všade, kde pracujem. Vždy chcem hrať na špici tabuľky. Je to stabilizovaný klub a na pôsobenie vo Zvolene sa veľmi teším. Prebehli už aj prvé rozhovory s vedením klubu a naše vízie sa jednoznačne zhodujú, rovnako aj predstavy o napredovaní klubu," uviedol Oremus pre oficiálny web HKM Zvolen.

Pre Oremusa bude HKM Zvolen piatym klubom, ktorý povedie v najvyššej slovenskej súťaži. V minulosti bol šéfom lavičky v Skalici, Nitre, Košiciach a Trenčíne. Jeho asistentmi budú Andrej Kmeč a niekdajší výborný obranca Ladislav Čierny. "Je to človek s bohatými hokejovými skúsenosťami, poznáme sa osobne a myslím si, že naša spolupráca bude na dobrej úrovni," povedal Oremus na adresu majstra sveta z Göteborgu Ladislava Čierneho.

Peter Oremus sa netají tím, že aj vo Zvolene by rád dával šancu najmä slovenským hokejistom. "Všade, kde som doteraz pôsobil, som preferoval domácich hráčov. Samozrejme, tí musia mať požadovanú kvalitu. Pracujem na skladbe mužstva a hernej filozofii. Každý hráč v tíme musí mať svoje miesto a už dopredu pred sezónou vedieť, na čo v tíme je," dodal 49-ročný kouč.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora