Novinky - 01.05.2020 09:12

Nechytateľná delovka posledným zvolenským gólom Čierneho

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Veľa hokejistov má počas kariéry chuť okúsiť rôzne destinácie a viaceré klubové pôsobiská. Bývalý hviezdny obranca Ladislav Čierny celú svoju aktívnu kariéru zasvätil len piatim klubom, z ktorých najviac venoval HKM Zvolen. Zaň hrával do roku 2000, aby sa následne cez České Budějovice, Togliatti a Čerepovec vrátil naspäť pod pustý hrad. S tým držiteľ dvoch šampionátových medailí na konci svojej aktívnej kariéry získal majstrovský titul a krajšiu bodku si za svojím pôsobením ani nemohol želať. Šlo o ročník 2012/13, v ktorom počas dlhodobej časti stihol odohrať len päť duelov, no v play-off bol dôležitou postavou mužstva.

K trom bodom zo základnej časti pridal deväť v play-off, z toho štyri boli zaznamenané presným zásahom. "Rozlúčkový" gól padol, celkom paradoxne, v poslednom prehranom zápase Zvolenčanov. Tí po postupe cez Banskú Bystricu a Piešťany narazili vo finálovej sérii na Košice, ktoré dokázali zdolať 4-1 na zápasy. Vo štvrtom zápase východniari doma vykresali nádej výhrou štvorgólovým rozdielom. 23 sekúnd pred koncom sa Čierny dostal k obávanej strele od modrej čiary, ktorú dokázal usadiť do siete Alexandra Hyláka. O tri dni neskôr už držal v rukách pohár pre majstra Slovenska, keď Zvolen doma vyhral 2:1.

​Ladislav Čierny si zahral na troch seniorských majstrovstvách sveta, z toho dvakrát Slovensko viezlo domov cenný kov. Šlo o roky 2002 a 2003. V domácej súťaži má odohraných bezmála 600 duelov, v ktorých nastrieľal 93 gólov. Vo zvolenských farbách sa objavoval celkom v jedenástich sezónach a okrem majstrovského titulu si v jeho radoch prežil aj strieborný ročník 2004/05. Vo výlukovej sezóne nastupoval v HKM po boku Handzuša, Zedníka či Országha.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora