Výhra nad Banskou Bystricou, na Zvolen sme však nestačili

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: tréner Ján Galamboš

MHC Mountfield – HC´05 Banská Bystrica 3:2
(0:0, 0:2, 3:0)
MHC: Belák - Fillo, Majer, Okoličáni, Pacalaj, Perniš, Dvořák, Zifčák, Dírer, Hús, Ľupták, Rechtorík, Holko, Kolena, Majerik, Jurášek, Zámečník
HC´05: Sabol - Styk, Predajniansky, Varga, Holý, Gusev, Škantár, Čulík, Nociar, Melkumjan, Libič, Máľus, Viedenský, Kovalík, Akantis, Lamper, Majling, Lunter, Kamzík, Leško, Šimun
Góly a asistencie: 0:1 Kamzík (Gusev, Akantis) pres/2, 0:2 Šimun (Lunter, Melkumjan), 1:2 Hús (Kolena, Dírer),  2:2 Hús (Rechtorík), 3:2 Rechtorík (Hús, Ľupták)
Rozhodcovia: Gašparík, Farkaš, Holienka
Vylúčení: 13 : 14
Využitie: 0/1
Oslabenia: 0/0
Divákov: 98

Ján Galamboš, MHC Martin: Banská Bystrica má dobré mužstvo. Povedali sme si pred zápasom, čo ideme hrať, ale predvádzali sme na ľade presný opak. Predvádzali sme to, čo nemali nič moc spoločné s hokejom. Súper dobre korčuľoval, napadal, my sme pre zmenu len vozili puky. Prvú tretinu sme to ešte nejako uhrali. Skončila 0:0. Druhá tretina poskytla presne ten istý obraz. Inkasovali sme v nej navyše dva góly. Poslednú tretinu sme si povedali, že skúsime ešte zabojovať o výsledok. Ale prišli, samozrejme, zbytočné fauly z našej strane, dokonca päťminútový faul. Ubránili sme sa a potom prišlo naše „šťastíčko“, kedy sme dali za päť minút tri góly. Nič to ale nemení na tom, že Banská Bystrica bola dve tretiny určite lepšia. Mali sme skutočne obrovské šťastie v závere, v tých piatich minútach sa stal z našej strany doslova hokejový zázrak. Skutočne tomu nerozumiem. Hrali sme zle, ale napriek tomu sme získali všetky tri body. Bolo nás dne s len šestnásť hráčov, ešte sa nám aj ďalší hráč zranil. V každom prípade sme s bodmi spokojní.

MHC Martin - HKM Zvolen 1:3
(0:1, 0:2, 1:0)
MH: Belák - Dvořák, Pacalaj, Perniš, Okoličáni, Filo - Hús, Rechtorík, Majerík, Dírer, Kolena, Jurášek, Zámečník, Holko, Zifčák, Ľupták
HKM: Cibuľa - Pokovič, Pač, Tóth, Pospíšil, Matúška, Sep, Kurek, Jandejsek - Ihnaťo, P.Fekiač, Buda, Mihalik, V.Fekiač, Záhorský, Török, Kubica, Kucej, Iványi, Mendel, Štorcel
Góly a asistencie: 0:1 Ihnaťo (Fekiač, Pokovič) pres/1, 0:2 Štorcel (Török, Kubica) pres/1, 0:3 Ihnaťo, 1:3 Dírer (Perniš, Kolena)
Rozhodcovia: Jakubec - Farkaš, Holienka
Vylúčení: 2/6
Využitie: 0/2
Divákov: 61

Ján Galamboš, MHC Martin: Do dnešného zápasu sme nastúpili pätnásti, v prvej tretine sa nám zranil jeden hráč a tak sme hrali v celom zápase vlastne ešte o jedného menej. Hrali sme ale dobre, súper bol však efektívnejší a vyhral zaslúžene. Mojich chlapcov musím však pochváliť. Včera som hanil, nebol som spokojný, ale dnes aj napriek prehre musím chalanov pochváliť. Zvolenčania boli efektívnejší, dali tri góly, dokázali sa dostať do priestorov, z ktorých triafali do brány. My nemáme jednoducho pohodu na hokejkách, ani takú technickú vyspelosť, aby sme dokázali tak premieňať svoje šance, ako nám to predviedli Zvolenčania.