Novinky - 29.12.2011 00:03

Proti Žiline chýbalo šťastie v koncovke

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita

MHC Mountfield - MsHK DOXXbet Žilina 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 5. Kriška (Šišovský, Zukal), 26. V. Škoda (Kriška), 54. Kriška (V. Škoda) - 13. Richard Huna (Róbert Huna), 42. D. Devečka (P. Sivák, Michajlov), 47. Dlouhý (V. Nemec), rozhodujúci sam. nájazd premenil P. Sivák
Vylúčení: 3:8, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Lokšík - Valach, P. Korba, 2100 divákov

Martin: Dzubina - Drgoň, Vartovník, Zukal, Brcko, Tupý, Škumát - J. Markovič, Galamboš, Michal Važan - Kriška, V. Škoda, Šišovský - Macejka, Miroslav Ižvolt, M. Sobota, od 50. J. Cíger
Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, T. Staňo, Dlouhý, Houdek, T. Bokroš, Krčula - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, Stupka - M. Drevenák, Michajlov, Smotrila - T. Sýkora, Linet, J. Kubiš

Martinčania v oklieštenej zostave začali susedské derby odvážne. Úvodnú šancu síce obstaral už v 14. sekunde hosťujúci P. Sivák, ale potom bol brankár M. Laco najzamestnanejším mužom na ľade. V 2. min ho prevetral Galamboš a pri Markovičovej dorážke tiež ukázal svoje kvality. V 5. min ho prekvapila strela Krišku, ktorá znamenala vedenie Martina 1:0. Festival zahodených šancí potom začal Važan, keď jeho dve tutovky "volali po góle". V 13. min dali Žilinčania domácim lekciu z efektivity v hre v oslabení. Ižvolt v obrannom pásme zle vyriešil vzniknutú situáciu, puku sa zmocnil Róbert Huna, poslal ho bratovi Richardovi a ten vyrovnal. Aj potom sa hral obojstranne útočný hokej. Divákov dvihla zo sedadiel 16. min, keď najskôr Sivák na dvakrát neprekonal Dzubinu a potom Markovič s Galambošom nedostali puk za Lacov chrbát.

Aj v II. tretine sa hralo ofenzívne a aj napriek mnohým nepresnostiam sledovali diváci zaujímavý zápas. V 26. min zaskočil V. Škoda brankára Laca bekhendovým zakončením a upravil na 2:1 pre Martin. O tri minúty neskôr mal ten istý hráč na hokejke ďalší gól, ale M. Laco sa už nenechal prekvapiť . Žilinčania naďalej hrýzli, no v 33. min "neupratal" Smotrila skackajúci puk do Dzubinovej bránky. V 36. min úradoval v presilovke opäť V. Škoda, ale bez gólového efektu. Skóre sa ešte mohlo zmeniť 5 sekúnd pred druhým klaksónom, ale Drevenák zblízka netrafil prázdnu Dzubinovu bránku.

Úvod III. tretiny vyšiel lepšie hosťom, Devečka prestrelil Dzubinu a vyrovnal na 2:2. Žilinčania pridali na obrátkach, v 47. min sa v závare pred Dzubinom najlepšie zorientoval Dlouhý a hostia otočili zápas - 2:3. Martinské "kosačky" ešte dokázali zodvihnúť hlavu - v 53. min sa ocitol Galamboš sám pred Lacom, puk však zastavila žŕdka. O minútu neskôr Kriška vyrovnal a domácim narástli krídla. V dramatickom závere sa už skóre nemenilo a nasledovalo predĺženie. O víťazovi duelu rozhodli až samostatné nájazdy, dva body pre Žilinu zabezpečil P. Sivák.

Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Ďakujem hráčom za obrovskú snahu, obetavosť a celkový výkon. Chýbajú nám štyria obrancovia, preto sme hrali iba na tri formácie. Hráči stratili v zápase veľa síl a ja ich v tejto neľahkej situácii, aká v Martine panuje, obdivujem. Dokazujú, že hokej chcú hrať. Dnes nám chýbalo aj šťastie v koncovke, lebo na gól sa natrápime, kým Žilina vyťažila z minima maximum."
Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny):" Do Martina sme prišli bodovať, ale prvé dve tretiny neboli z našej strany dobré. Pod tlakom súpera sme robili veľa chýb v obrane. Až v poslednej tretine sa hráči upokojili, začali viac korčuľovať a aj preto sme zvrátili stav. Škoda dvoch našich hluchých striedaní, počas ktorých Martin vyrovnal. Som rád, že sme v nájazdoch uspeli a vezieme si domov dva body."