Novinky - 06.03.2012 19:57

Aurel Nauš odpovedal na vaše otázky

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: Pavol Rajtar (hokejportal.net)

V priebehu utorka 6. marca 2012 exkluzívne pre hokejportal.net na vaše otázky odpovedal generálny manažér MHC Mountfield Aurel Nauš. Celá realizácia odpovedí trvala Aurelovi Naušovi skoro sedem a pol hodiny. Fanúšikovia hokeja na Slovensku mu položili 68 otázok a štatisticky ide o vôbec najsledovanejšie online odpovede, ktoré webová stránka hokejportal.net zrealizovala. Pre porovnanie už utorok 2. marca okolo 19:00 hod. prekonal v počte "klikov" aj podobné diskusie s trénerom reprezentácie Vladimírov Vůjtkom či manažérom národného tímu Ottom Sýkorom.

Tu sú niektoré Vaše otázky pre Aurela Nauša. Viac odpovedí najdete na webe hokejportal.net

    Jankoko

    
    Ktorí hráči s určitosťou končia v Martine?
    2.3.2012 - 17:58


    Aurel Nauš

    
    Dobrý deň,chceli by sme, aby mužstvo zostalo takto pokope aj do prípravy na nadchádzajúcu sezónu. Keďže však situácia ohľadom budúcnosti MHC je ešte nateraz neistá, požiadali sme hráčov, aby nám dali do konca marca čas na vyriešenie tejto situácie. Potom buď hráči zostanú, alebo poväčšine kvalita odíde. Dúfam, že to prvé bude pravda.
    dnes - 9:49


    P3TRUS

    
    Kedy sa zmenia podmienky tak, aby kluby nemohli fungovat x mesiacov na dlh? Preco sa rok co rok opakuje situacia ze kluby nemaju na vyplaty hracov a napriek tomu podpisuju dalsie posily?
    2.3.2012 - 18:11


    Aurel Nauš

    
    Dobrý deň, hm ťažká otázka na mňa. Ale môj pohľad na vec je taký, že mali by sa určiť jasné pravidlá smerom od riadiacich orgánov súťaží a nerobiť ústupky. Do klubového slovenského športu a možno nielen do neho prispievajú poväčšine súkromní podnikatelia a niekedy aj obecné samosprávy. Vždy je to potom o tom, či tých podnikateľov na podporu športu je dostatok, či splnia ústne čí písomné dohody, či sa obce podieľajú priamo alebo aj nepriamo. Ak nastane potom v tomto vzťahu nejaký problém, tak na jednej strane sa snažíte problém vyriešiť adekvátnou náhradou alebo sa dostávate do dlhu. A potom je to o tom, či ten dlh je znesiteľný a akceptovateľný zainteresovanými stranami(riadiaci orgán-klub-hráč -dodávateľ) alebo nie.....Nechcem opomenúť aj podporu štátu, ale tá je v porovnaní s potrebou veľmi mizivá. Ústupky sa robia preto, aby to len nejako asi fungovalo, v konečnom dôsledku však trpia všetci, športový pôžitok sa začína vytrácať a aj tak to potom vedie k problémom alebo až k zrušeniu športových klubov či nejakej organizácie.
    dnes - 10:01


    V.I.P.-MHC

    
    Neuvazujete nad odstupenim?
    pozn. pre redakciu. Prosim nemazat, podla mna otazka nie je nevhodna.
    2.3.2012 - 18:23

    Aurel Nauš

    
    Dobrý deň, viete čo, uvažoval som, dokonca som ponúkol svoju rezignáciu vedeniu klubu aj mestu, avšak to neakceptovali. Urobil som tak nie preto, že si myslím že vina padá na vedenie klubu ale preto, že s takou podporou zo strany mesta a niektorých našich akcionárov akú dnes má hokej v Martine sa jednoducho cieľavedomo pracovať nedá. Som v klube 7 rokov a zažil som tu toho veľa a teda viem, kde problém je. Ale môžem vám povedať, že nie je vo funkcionároch klubu. Ak by bol, niekto by nám nedôveru vyslovil, resp. prijal by našu ponuku na odstúpenie. Máte len 19 rokov, takže ma osobne asi nepoznáte, som víťazný typ človeka a aj mne je vrcholne proti srsti čo sa tu v MHC dnes deje. Nie som však typ človeka, čo z boja uteká keď sa nedarí. To dokáže skoro každý. Našou snahou v úzkom vedení klubu bolo aj za týchto podmienok udržať extraligu v Martine aj do budúcnosti. Po športovej stránke sa nám to podarilo a teraz je na poradí ekonomika.
    dnes - 10:13


    greendeath

    
    Aurel prečo nie si na striedačke,chceme vyhrať...
    2.3.2012 - 18:32


    Aurel Nauš

    
    Slavo 2.3.2012 bolo treba plniť iné povinnosti. Moja prítomnosť na striedačke bola síce zo strany trénera vyžiadaná, ale mal som počas zápasu dohodnuté viaceré stretnutia s partnermi MHC.
    dnes - 10:20
   

    Matusko98

    
    co je pravdy natom,ze ste nechceli predat vacsinovy podiel panovi Moricovi?! nemyslite ze by bolo lepsie keby klub vlastnil niekto kto nato ma prostriedky a chalani by hrali s vedomim ze neni problem z vyplatami????
    2.3.2012 - 19:23


    Aurel Nauš

    
    Dobrý deň, neviem odkiaľ pramenia Vaše resp. tvoje informácie ale nezakladajú sa na pravde. Ak by ktokoľvek so serióznym záujmom financovať hokej v Martine mal záujem o akcie klubu, musel by nás k tomu najprv vyzvať a určite by sme potom hľadali spoločnú reč. Doteraz sa to však nestalo.
    dnes - 10:25


    ondrzi BLOG

    
    Hráči nemajú vyplatené základné platy, nieto prémie. Ako je možné že Pro-hokej napriek tomu udelí klubu licenciu ?
    2.3.2012 - 19:55


    Aurel Nauš

    
    Dobrý deň, otázka mala byť smerovaná asi na Pro hokej,a.s.. Ja môžem len napísať to, že v čase udelenia licencie mal klub riadne vysporiadané všetky svoje záväzky voči hráčom podľa požiadaviek riadiaceho orgánu.
    dnes - 10:51


    Gomis

    
    Dobrý deň
    chcem sa spýtať či ste niekedy siahli aj do vlastných úsporov aby ste aspoň čo to nejakým chlapcom vyplatili a pomohli im v zlej situácii
    2.3.2012 - 20:06


    Aurel Nauš

    
    Dobrý deň, čo sa týka zverejnenia tejto informácie môžem povedať len toľko, že v prípade, že by k takej situácii došlo a vedel by som pomôcť, určite by som tak urobil, pretože každého hráča, s ktorým MHC Martin,a.s. si vážim a ak hrá za MHC je pre mňa viac než zmluvný partner.....a nakoniec, môžete sa opýtať hráčov samotných (tých z MHC)
    dnes - 10:56


    Gomis

    
    a ešte jednu mam len tak pre zábavu [:)]
    prečo ste na tej fotke taký smutný ? [:grin:]
    2.3.2012 - 20:11


    Aurel Nauš

    
    No coment...
    dnes - 10:26


    Langenbrunner

    
    Ja sa spýtam úplne jednoducho.. Váš úprimný názor nato, ako vidíte budúcnosť hokeja v MT? všeobecne
    2.3.2012 - 20:12


    Aurel Nauš

    
    Dobrý deň, úprimne povedané, situácia v MHC sa skomplikovala tesne po zisku bronzu MHC v sezóne 2009-2010. Je tam viacero faktorov o ktorých vieme a už vyše roka sa snažíme bojovať s veternými mlynmi. Aj napriek tomu sa vo vedení klubu snažíme robiť všetko preto, aby hokej v Martine nielen išiel ďalej ale aj napredoval. Bez podpory mesta, či už takej alebo onakej, to myslím nepôjde. Rád by som sa však mýlil. Jedna vec je však chcieť a druhá môcť.....
    dnes - 10:36


    matrin

    
    je pravdou ze Mountfield si svoje zavazky plni korektne.. nemyslite si ale, ze zmena nazvu na Mountfield odradila ostatnych sponzorov (ako vyjadrenie nesuhlasu so zmenou ,resp.preco by mali podporovat cudziu znacku) ?
    2.3.2012 - 20:30


    Aurel Nauš

    
    Dobrý deň, čo sa týka spoločnosti Mountfield SK môžem povedať len toľko, že ide o korektný vzťah, kde si každá zo zmluvných strán riadne plní svoje záväzky dané zmluvou. MHC Martin,a.s. si túto spoluprácu veľmi váži a bude v budúcnosti robiť všetko preto, aby sa tento zmluvný vzťah bez problémov naplnil. Nemyslím si však, že niekoho z našich ostatných reklamných partnerov náš vzťah so spoločnosťou Mountfield SK odradil, problém nastal len u niektorých "tiežfanúšikov", aj vďaka ktorým mal klub v závere sezóny 2010/2011 značné problémy v komunikácii s uvedenou spoločnosťou. Značné problémy klubu MHC Martin,a.s. spôsobili v predchádzajúcej sezóne aj médiá, ktoré aj napriek viacerým výzvam a žiadostiam zo strany klubu neuverejňovali pri výsledkoch družstva mužov názov MHC Mountfield ale MHC Martin, čo bolo zo strany rekl.partnera považované ako porušenie zmluvy.
    dnes - 10:47


    Gorybanshee

    
    Dobry den, vsetci sa pytaju na hracov , a doplnim otazocku, ako je zasa s trenerskou otazocku v klube MHC, lebo pan trener hovoril , nieco o ukonceni spoluprace, teda budeme hladat noveho trenera alebo zostanete s panom Spisiakom dufam aj v buducej sezone v TE
    2.3.2012 - 20:56


    Aurel Nauš

    
    Dobrý deň, pán Spišiak by bola pre mňa najlepšia alternatíva pre budúcnosť a ústnu ponuku od nás dostal. Ťažko sa nám k nej však teraz vyjadrí, keď ani on ani my nevieme, ako to s klubom bude ďalej. Viem však, že záujem o zotrvanie v Martine má.
    dnes - 11:26


    doc.koniferum

    
    dobrý deň pán Nauš.Zaujímalo by ma,či aj Vám osobne mešká výplata tak,ako hráčom???Ak áno,ako si potom môžete dovoliť chodiť do Popradu na KHL?
    2.3.2012 - 21:03


    Aurel Nauš

    
    Dobrý deň, to či ja výplatu mám alebo nemám, je interná záležitosť klubu a moja osobná vec, z ktorou sa, prepáčte mi, nebudem deliť s verejnosťou. Môžem len povedať, že každému jednému človeku spojenému s činnosťou v MHC sa môžem pozrieť rovno do očí.....apropo zo dve protiotázky, prečo vo Vašom profile neuvádzate aspoň základné identif.údaje o Vás? Myslíte si že je správne klásť otázky takéhoto charakteru pod rúškom anonymity?
    dnes - 11:32


    jd16

    
    Otázka je zbytočná - len skonštatujem,že to čo sa tu deje už druhú sezónu je hanebné a neospraved lniteľné. Zigo a páni akcionári tak ako klub "postavili" na nohy - tak ho aj úspešne a cieľavedome "zakopali". Sme presne tam ako pri kúpe licencie - dúfam,že Vám peniaze nemeškali a všetko máte vyplatené. Som zhnusený pomermi v MHC - len neviem čo Vás tam drží,ale láska k športu to určite nebude.
    2.3.2012 - 21:55


    Aurel Nauš

    
    Ahoj Janko, mrzí ma, že aj napriek našim osobným stretnutiam si stále namýšľaš takéto nepravdy. Kedykoľvek aj ty osobne, čo chodíš 30 rokov na hokej, môžeš prísť so mnou porozprávať o problémoch v martinskom hokeji, ale ty radšej na týchto fórach roznášaš nepravdy, ktoré v ostatných ľuďoch vyvolávajú negatívne reakcie na vedenie klubu MHC Martin,a.s. A pre poriadok: akcionári MHC Martin,a.s. do klubu peniaze nosia a nie vynášajú. Teraz ich však nosia menej, lebo nemajú oporu na vedení mesta. A veru máš pravdu, drží nás tu už len láska k športu.....dúfam, že nabudúce si po zaručené informácie prídeš priamo na MHC. Pekný deň.
    dnes - 11:39


    Mates1060

    
    Dobry den pan Naus, zaujimalo by ma aka je napln(praca) generalneho manazera extraligoveho muzstva, myslite ze ste bol prinosom pre MHC. Co povazujete za svoj najvacsi manazersky uspech a co naopak za najvacsiu manazersku chybu? Ako by ste zhodnil svoje posobenie v MHC?
    2.3.2012 - 21:58


    Aurel Nauš

    
    Dobrý deň, neviem akú náplň práce majú iní manažéri extraligových mužstiev, ale tá moja má jasne dané povinnosti a práva. Vidím že ste z Martina a tak ak budete mať záujem o osobné stretnutie, rád Vám potrebné informácie poskytnem. Čo sa týka prínosu pre klub, to sa treba opýtať mojich nadriadených, určite uznáte, že haniť ani chváliť sa tu na tomto fóre nebudem. Čo sa týka otázky na najväčší úspech, tak dúfam, že ten ešte len príde, ale doteraz to je určite to, že v tejto sezóne sme aj za týchto nepriaznivých podmienok odohrali peknú extraligovú súťaž. A čo chyba? že som ráznejšie neprikročil k tomu, keď sa snažil v nedávnej minulosti niekto riadiť MHC inak ako som si predstavoval ja. A hodnotenie? to nechám na tých, čo problematiku MHC Martin,a.s. dôverne poznajú a teda majú plné právo hodnotiť. Pekný deň
    dnes - 12:00


    Dvojicka01

    
    a čo budúcnosť p. NAUŠ? Exsistuje šanca na záchranu hokeja v MT?
    2.3.2012 - 22:24


    Aurel Nauš

    
    Dobrý deň pán Šimon, som rád, že MHC je vašou srdcovkou. A čo budúcnosť? je neistá ale riešiteľná. Treba spojiť sily mesto-šport -fanúšik a všetko pôjde ako po masle. V hlave nosím veľa nápadov, ktoré by MHC dostali na vyšší level ale potrebujeme peniaze. Bez tých to nepôjde. A to teraz hovorím nie len o hokeji ale celkovo o martinskom športe. Zaslúži si určite väčšiu pozornosť. Pekný deň
    dnes - 12:04


    MHC83 BLOG

    
    uz druhy rok je meskanie vyplat v Martine absolutnou samozrejmostou. nemyslite ze je na case prijat zodpovednost v radoch vedenie za vzniknuty stav ?
    prosim neargumentujte tym ze je to bezne aj v inych kluboch
    2.3.2012 - 23:24


    Aurel Nauš

    
    Dobrý deň, výplaty v MHC meškajú už 7 rokov len pre informáciu, a nielen hráčom. Možno je to o slabých manažéroch, možno nie. Možno je to o možnostiach, možno o ochote. Prečo fanúšik rieši, či je náramok na podporu hokeja v Martine zelený alebo modrý, či to pôjde do vrecka hráčovi, trénerovi alebo Naušovi na dom? Zodpovední sme všetci, určite sa nejaká vina nájde aj na funkcionároch, ale kto nič nerobí, nič nepokazí, že?
    dnes - 12:10


    MHC83 BLOG

    
    *v radoch vedenia
    2.3.2012 - 23:25


    hojko

    
    Kolki z akcionarov si splnili svoje zavazky, resp. kolki dali sumu, ktoru na zaciatku sezony slubili? (staci vyjadrit v percentach)
    3.3.2012 - 1:04


    Aurel Nauš

    
    Ahoj M, akcionárov máme pomerne dosť, ale len 3-4 aj finančne prispievajú do klubu každú sezónu. Pre informáciu ostatných, akcionár nemá povinnosť do firmy nosiť peniaze, je to jeho právo. Tu však hovoríme o akcionároch klubu a podľa môjho názoru, ak sa jedná v jednej osobe aj o zástupcu nejakej väčšej firmy a záleží mu na klube (teda tiež na jeho firme) mal by do klubu každoročne prispievať. A to sa nedeje. Ochota našich akcionárov je momentálne na bode mrazu, nakoľko mali v minulosti s mestom určité dohody o spolupráci a financovaní hokeja. Vzniklo tu pred dvomi rokmi vákuum, napätie, ktoré sa my vedenie snažíme nejako riešiť, resp. opätovne spojiť sily. Čo sa týka tých, čo niečo sľúbili, sľúbili traja, jeden dal, druhý na polovicu, tretí nie. Tretí potom a ešte štvrtý však riešili dve staré veci účtovne, čo tiež klubu konieckoncov pomohlo.
    dnes - 12:37


    ElwisNR BLOG

    
    ako fanusik konkurencneho muzstva sa chcem spytat ci sa MT zachrani v lige po ekonomickej stranke ked po tej sportovej to hraci zvladli...bola by skoda ak pre SK hokej ak by hokej v MT skoncil
    3.3.2012 - 1:09


    Aurel Nauš

    
    Dobrý deň, ďakujeme za podporu, robíme všetko preto aby sme to zvládli. Vďaka!
    dnes - 12:38


    tebb

    
    Co hokejbal? Tipnite prve tri miesta po bojoch o titul...
    3.3.2012 - 1:49


    Aurel Nauš

    
    Nitra, Martin, Vrútky...možno trošku Kežmarok, ale to už je štyria...Ale môže to byť aj inak, Kvalitu má aj Ružinov a LG. pekný deň
    dnes - 12:40


    swehola

    
    Čauko Aurel.
    Uz dávnejšie hovorím jedno,že netreba nám kupovať Uramovcov a podobných hráčov ktorí iba zbytočne robia zlú atmosferu v klube,preto sa pýtam,kedze tento rok sme mali velmi mladý káder,postavilo by nás na nohy kebyze hráme 3-4 roky iba s odchovancami?Ved táto sezona bola kvalitnejsia ako minulá,nasadením určite,tak prečo v tom nepokračovať?A este jedna vec, odliv hráčov ako Pánik a Rúfus este v mládežníckom veku,ozaj sa nedá nič urobiť aby hrali minimalne aspon jednu seniorsku sezonu a nieco klubu odovzdali? Vdaka a prajem vela uspechov a radosti
    3.3.2012 - 8:02


    Aurel Nauš

    
    Neviem komu ale čauko, súhlasím s názorom, avšak treba chápať súvislosti v časovom slede. Ale aj môj názor je, že ak by sme stabilizovali klub po finančnej stránke, udržali 90% tohoto kádra čo v MHC zostalo, doplnili o 3 hráčov, už v budúcom ročníku hráme play-off bez problémov a ďalší rok skočíme do prvej štvorky.
    dnes - 12:44


    bezny prispievatel

    
    1. Preco nedostavam pri kupe listka na hokej pokladnicny blocek?
    2. Preco je pocet ludi v hladisku vyssi ako je oficialne uvadzany? (urobil som si fotku tribun v druhej tretine a po spocitani, ktore mohlo mat malu chybu mi vyslo zhruba o 30-40% vyssie cislo) - pytam sa preto, lebo v kombinacii s prvou otazkou moze vzniknut podozrenie, ze si vedenie aj tu trochu penazi zo vstupneho nechava pre seba. Mozu chodit na zapasy napr. policajti na svoj preukaz a ak ano - je ich tolko vela?
    3. Existuje podla vas v mladeznickych druzstvach klientelizmus, resp. uprednostnovanie deti, ktore na to podla Vas nemaju? Nemyslim teraz nazor ich trenerov, ale Vas osobny nazor.
    4. Ako sa dari Vam ako cloveku? Mate popri manazovaniu MHC aj iny zdroj prijmu? Vychadzam z toho, ze ked nemaju vyplaty hokejisti, tak nemate ani vy..
    5. Co je na tom pravdy, ze klub chcel kupit pred zac. tejto sezony silny sponzor a nebolo to schodne? Ak ano, tak preco?
    3.3.2012 - 8:07

    Aurel Nauš

    
    Dobrý deň, uff:...poďme po poriadku. 1)pozrite si zákon o ERP(reg.pokl), lístok sám o sebe je daňový doklad atď...2)to je vec, ktorú sme sa snažili riešiť spolu s mestom nákupom a inštaláciou turniketov, čo sa nám zatiaľ nepodarilo. Počítame s tým, že každý zápas nám takto ujde okolo 30% tržieb, lebo niektorí akože fanúšikovia radšej nájdu cestu na štadión bez zaplatenia, akoby podporili svojich hráčov, Policajti v civile chodiť môžu v akomkoľvek počte. 3)myslím si, že v rámci SR možno aj áno, ale dôkaz nemám, čo sa týka MHC, tu sme urobili proti tomu rázne opatrenia už v minulosti. Preto majú tréneri v MHC našu plnú dôveru. 4) keď sa nedarí MHC nedarí sa ani mne, každú jednu prehru či už na ľade alebo mimo neho pomerne dosť vnútorne prežívam, preto že mi na značke MHC veľmi záleží..aj keď to niekto asi nepochopí...O iných zdrojoch príjmu sa vyjadrovať nebudem ak mi prepáčite, je to moja osobná záležitosť, Vďaka za pochopenie. 5) Informácia sa nezakladá na pravde, o ničom takom neviem. Ďakujem za perfektné a korektné otázky a prajem pekný deň.
    dnes - 12:54


    pepisek BLOG

    
    Dobry den Naus,

    viete povedat celkovu sumu v omeskani resp. vsetky pohladavky voci Vasmu klubu po dobe splatnosti?(hr aci,zamestnanc i a dodavatelske firmy)
    Este jedna otazocka neuvazuje Vas klub nad zlucenim sa so susednou ZA?
    3.3.2012 - 8:26


    Aurel Nauš

    
    Samozrejme že viem, máme predsa transparentné účtovníctvo, ale nie som kompetentný sa k tomu na tomto fóre vyjadriť, čo verím, že chápete. Je to však slušná suma, ktorá ale je riešiteľná. A spojenie so Žilinou? hm prečo nie, v akom pomere či zmysle ste to mali na mysli?
    dnes - 12:57
   


    hokej111

    
    Pekný den,prajem ...chcem sa spýtat na martina Leška,myslíte že splna parametre obráncu,ktorý može hrat v mhc??Moj názor a videl som ho v každom zápase ,že jeho hra zodpovedá mužstvu s dolnéj časti prvéj ligy.Myslím si ,že napríklad viac šancí mal dostať Tupý,aj keď viem ,že robil chyby,ale to iste sa osvečilo pri Brckovi a chytil sa dobre svojej šance.Ďakujem za odpoveď.
    3.3.2012 - 8:44


    Aurel Nauš

    
    Dobrý deň aj Vám. Čo sa týka M.Leška, treba vec pochopiť aj s pohľadu času a stavu kedy k nám prišiel. Martin nastúpil ako hovoríme priamo do rozbehnutého rýchlika, kde každá chyba na ľade znamenala hrozbu vypadnutia, či baráže. Je to mladý hráč, ktorý sa po zranení dostal u nás pod enormný tlak, z ktorým nie je jednoduché sa hneď vyrovnať. Perspektíva? Má ju rovnakú ako T.Tupý, ak budú v príprave v MHC, určite s nich pán Spišiak urobí hokejistov. Musia však k tomu priložiť ruku aj samotní i hráči. A ak budú obaja v inom klube, tvrdou prácou si určite svoje miesto v zostave vypýtajú. pekný deň
    dnes - 13:02


    kelnička

    
    kedže všetci v MT vieme,že vy ste nikdy nebolv MT generálnym manažérom považujete za vrchol svojej profesionálnej kariery vydanie príkazu na stiahnutie transparentu z južnej tribuny?
    3.3.2012 - 9:20


    Aurel Nauš

    
    Dobrý deň, keďže som ním (teda tým GM) nikdy nebol, neviem prečo sa ma na to pýtate. pekný deň. P.S. tých transparentov tam bolo viac, neviem o ktorom bola reč....
    dnes - 13:04


    mhcmt

    
    Ja by som sa chcel opýtať, či by nebolo načase aby sa začalo šetriť od vedenia MHC a nie zaťažovať ľudí s predajom zelených náramkov a neúmerne vysokou cenou na vstupnom? A chcel by som sa aj opýtať koľko € sa mohlo ušetriť keby sme v minulej sezóne neplatili Križana a Urama, pretože povedzme si určite, teda aspoň Uramove výkony tomu úmerné neboli.
    3.3.2012 - 10:11


    Aurel Nauš

    
    Dobrý deň, ja si myslím, že by bolo na čase, aby ste si našli cestu aj vy osobne na vedenie MHC, a skúsili sa zúčastniť nejakého stretnutia vedenia s fanúšikmi, lebo Vaše informácie nie sú relevantné. Ak niekoho obťažuje zelený náramok, tak nech si ho predsa nekupuje, ale potom nech si ten dotyční nehovorí fanúšik. Čo sa týka vstupného, na internete sú dostupné aj stránky iných hokejových či iných športových klubov, kde si môžete vstupné v Martine porovnať. Uram a Križan? Hm pamätám si keď obaja nosili dres MHC a na krku im viseli bronzové medajly, vy nie? Pekný deň.
    dnes - 13:14


    nyytti

    
    Dobrý deň,
    ako vidíte šance na záchranu hokeja v Martine, resp. extraligy? Aké pocity vyvoláva vo vás fakt, že ľudia v Martine hokej milujú, búria sa a nechcú oň prísť? Sledujete internetové diskusie? Za odpovede vopred vďaka, pekný deň.
    3.3.2012 - 10:50


    Čipčalove kohúty

    
    1. chcel by som sa spytat ci sa bude robit v klube nejaky financny audit aby sa zistilo ci peniaze neunikaju niekde inde.
    2. preco trencin ako najzadlzenejsie mesto dava klubu financie na chod a ten funguje aj napriek tomu ze vsetky velke fabriky v meste zanikli a v martine na fungovanie klubu su financie neni?
    3.3.2012 - 11:51


    Aurel Nauš

    
    Dobrý deň, slušný nick....1)robí sa každú sezónu, MHC Martin,a.s. má na to kontrolný orgán a dotácie z mesta, keď nejaké prišli, sme dokladovali mestu. Zatiaľ ale vždy bol problém s rozpočtom klubu len v príjmovej časti nie vo výdavkovej. 2) Odpoveď prosím hľadajte v inej inštitúcii.
    dnes - 13:17


    krivko11

    
    prosim redakciu nevymazavat !!!toto neni nevhodna otazka ..: nechystate sa vy pan Zigo pa ilgo odstupit nemyslte ze bi martinskemu hokeju pomohlo..? prisli by aj sponzory a boli by aj fynancie ! a druha otazka ale ta tu uz vari bola ze preco ste nepredali svoj podiel panovi moricovi ...? aspon by mali chalani vyplaty ! toto mustvo si to zasluzi!!!!!
    3.3.2012 - 13:47


    Aurel Nauš

    
    Dobrý deň, neviem či sú tie chyby v texte úmysel alebo si to tak rýchlo písal....Odhliadnuc od toho odpoviem asi tak, že ak by to pomohlo a zistí sa že sme brzdou martinského hokeja, určite to miesto uvoľníme. A možno potom naozaj sponzory a fynacie vyrastú na stromoch......
    dnes - 13:21


    V.I.P.-MHC

    
    Este jedna ak dovolite. Ako bolo v piatok v Strojari? [:mrgreen:]
    3.3.2012 - 17:01


    Aurel Nauš

    
    Dobre.
    dnes - 13:22


    tulen - kosice

    
    "kde asi soudruzi z ndr udělali chybu ?" ... spýtal by sa klasik ... pán nauš,keďže vám to nešľape už minimálne druhú sezónu,prečo nedokážete vyvodiť osobnú zodpovednosť a chcete tak pripraviť slovensko o jeden super team s kvalitnou mládežníckou základňou ? ... prosím pekne,neod ovzdávajte mi kľúče od zimáku,aby som to robil lepšie ... možno je otázka položená nie podľa vášho gusta,ale ja som taký prostoreký východniar a martin by som rád videl v extralige aj v ďaľších rokoch .... ďakujem
    3.3.2012 - 17:09


    Aurel Nauš

    
    Dobrý deň. Na podobné otázky som odpovedal vyššie, skúste tam nájsť odpoveď. Pekný deň
    dnes - 13:24


    keso9

    
    otázky osobného charakteru:
    Viete prijať konštruktívnu kritiku aj od fanúšikov? Vnímate osobné osočovanie a deštruktívnu kritiku v internetových diskusiách? ako na Vás pôsobia? nechceli ste to už niekedy zabaliť?
    3.3.2012 - 17:20


    Aurel Nauš

    
    Dobrý deň. Konštruktívnu kritiku považujem za výborný mechanizmus k napredovaniu manažéra, na chybách človek ak sa poučí rastie. A od fanúšikov? nakoľko sa z času na čas venujem aj diskusným fóram a nájdem tam podobných "akožefanúšikov", ktorí majú "najlepší" názor na vec a hania ľudí s vedenia MHC, dohodol som si z niektorými v minulosti osobné stretnutia. Po nich sa mi potom ospravedlnili a podali mi ruku. A či som to chcel niekedy zabaliť? Boli aj také chvíle.....
    dnes - 13:54

  AvalancheBB


    Dobrý deň, pán Nauš

    Ako hokejového funkcionára, ktorý priamo zastupuje jeden z klubov Extraligy by som sa Vás chcel spýtať na názor v oblasti zabezpečenia klubov a kontrolného mechanizmu v oblasti dodržiavania záväzkov, ale nemyslím to ako konfrontačnú otázku. Ale myslím si, že už dosť veľa rokov naše kluby fungujú "na hrane" a rok čo rok fanúšik jednoducho nevidí cestu k lepšiemu. Viem, že situácia nie je jednoduchá, ale práve preto sa chcem spýtať a tým sa aj dostať k otázke. Fungujú tieto mechanizmy tak, že reflektujú ekonomickú situáciu? Aké vlastne sú (či už vo vzťahu k hráčom, alebo i vo vzťahoch k zväzu, či má i on, resp. pro - hokej nejaké kompetencie v tejto oblasti)? A tým pádom sa chcem spýtať i na to, čo by ste povedal na vytvorenie vzťahov medzi hráčmi a klubmi, resp. celou ligou na základe zmlúv v rámci asociácii. Teda hráčskej i klubovej, kde by boli vyjasnené podmienky a reflektovali by to, čo si liga naozaj môže dovoliť. Pretože takéto modely nepoznajú len veľké ligy, ale aj menšie, napr. zámorské, spomeniem ECHL, či CHL, teda vedome vynechávam i AHL. Aký je Váš názor?ˇ
    Za odpoveď Vám vopred ďakujem a držím palce, nech to martinský hokej zvládne.
    dnes - 0:29


    Aurel Nauš

    
    Dobrý deň.
    Čo sa týka toho kontrolného mechanizmu, existujú medzi klubom a hráčmi zmluvy, ktoré sú pre stranu hráča kryté zo strany Pro Hokeja. Ak si klub nesplní svoje záväzky voči hráčom do daného augustového termínu, nebude takémuto klubu udelená licencia na štart v extralige SR. Taktiež má každý hráč právo na odstúpenie od zmluvy, keď mu klub nevyplatí dve mesačné odmeny. Môj názor však je, že kritériá by sa mali o čosi viac pritvrdiť, lebo nie všetko je týmto podchytené. A to hovorím aj s prihliadnutím na to, že v najväčších problémoch sme sa ocitli aj my. Pracujem na pozícii GM už 7 rokov v MHC, a môžem zodpovedne povedať, že ani nám GM sa nepracuje ľahko, keď ako zástupcovia klubov nemáme vysporiadané svoje záväzky, a to nielen voči hráčom. Na jednej strane však netreba uprieť snahu klubom o to, že chcú fungovať v tej či onej súťaži ale v dnešnej ekonomickej situácii sa im to ale vôbec nedarí, prípadne veľmi ťažko sa predierajú sezónami. Nie je to však problém len SR, aj vo svete je málo klubov vykazujúcich zisk. My sme ale malá krajina, a kluby poväčšine financujú tí, čo na to jednoducho majú. V Martine sa pred 8 rokmi našla partia ľudí, čo sa vtedy aj za pomoci mesta vrhla vlastnými prostriedkami do financovania hokeja a pritom ani netušili, čo ich to bude stáť. Doteraz vliali do hokeja v Martine bezmála 4 mil. Eur z vlastných zdrojov a keď sa dostavila kríza a niet náhradných zdrojov, idú ich všetci ukameňovať. Pozrite sa okolo seba, ukážte si na jeden klub a pozrite sa na neho z viacerých pohľadov: geografického, historického, finančného, podnikateľs kého....a uvidíte, kto by mohol vliať do neho finančné prostriedky. Samospráva, podnikateľská sféra. Apropo podnikatelia. tí súkromní väčší alebo menší musia mať k športu vzťah, prípadne s mestom a samosprávou musia vzájomne spolupracovať, aby bolo z čoho investovať. Ak nefunguje táto simbióza, tam nielen šport nemá na ružiach ustlané. Neviem či je to to, čo ste chceli počuť, ale snažil som sa Vám na Vaše otázky zodpovedať.
    dnes - 16:57


    marvel BLOG

    
    Ajo, že si vôbec šiel do tejto jamy levovej, nuž keď si sa rozhodol mal by si tu všetkým povedať čo znamená generálny manažér v ,,martinčine"
    1. Povedať odkiaľ kam siahajú Tvoje kompetencie a právomoci a dať teda mnohé veci na správnu mieru.
    2. Držím Ti palce, nakoľko sa poznáme osobne, viem, že si dobrý chlap a viem čo všetko do hokeja dávaš, prajem Ti dobré nervy a pevné zdravie Tebe aj rodinke
    3. Ešte jedno varovanie títo ľudia nie sú zvedaví aká je situácia v iných kluboch a tiež ich nezaujímajú vety , neviem, situácia je ťažká, chceli by sme a pod daj sem fakta a napíš aký je presný plán záchrany hokeja v Turci
    dnes - 7:10


    Aurel Nauš

    
    Ahoj Marvel, dlho som ťa nevidel. Ďakujem za podporu, vážim si to, lebo tej je teraz ako šafranu. Viem na čo som sa dal a viem, s akou skupinou niektorých nickov komunikujem. ČO sa týka mojich kompetencií, nie sú v dnešnej dobe nejak zvlášť okresávané, mám zatiaľ plnú dôveru. Ty vieš, že v minulosti to až také nebolo, ale teraz už je to fajn. Kompetencia je však jedna vec, druhá je o možnostiach. Tu si ľudia neuvedomujú, že manažér či generálny alebo nejaký iní, je v našich podmienkach taká istá pracovná sila ako je hráč, a teda pracuje len s tým, čo mu jeho nadriadený dá k dispozícii. Osobne mi je ľúto, čo sa to tu deje, pretože táto poväčšine mládež nemá o fungovaní športového klubu a nielen klubu ani potuchy. Proste majú dobrý pocit z toho, že pod rúškom tmy si môžu dovoliť čokoľvek do kohokoľvek. Len starí fanklubácky harcovníci viete, že klub v časoch dobrých i zlých urobil stretnutia s fanúšikmi, kde nakoniec bolo viac ľudí z vedenia a mužstva hráčov ako fanúšikov. Našiel som tu však dnes aj normálne otázky a tie som sa snažil relevantne zodpovedať. Tiež viem, že či odpoviem tak alebo onak, otázky sa vynoria vždy. Chcel so však dať možnosť opýtať sa ma na nejaké veci z fungovania MHC a možno že to aspoň z časti splnilo účel. Uráža ma však, keď akože fanúšikovia kydajú na ľudí, ktorí vložili do martinského hokeja obrovské sumy peňazí, urážajú vedenie klubu, ktoré aj v takých podmienkach aké sa v MHC za posledné 2 roky objavili dokázali prekľučkovať nástrahami celej sezóny. Namiesto podpory tu ľudia hľadajú len možnosť ako koho zlomiť a znechutiť. Ale to je asi dnes tou dobou. My sme hokej robiť nezabudli (viď minulé sezóny), ubudlo finančných prostriedkov. A to potom kde čo nefunguje, nabúravajú sa vzťahy, hľadajú sa problémy a nie riešenia.. Plán záchrany nemám, vidím riešenie, ktoré však jedna strana zatiaľ odmieta akceptovať a to je problém. Zlyhala komunikácia a teda nie je priestor. Snažím sa ju obnoviť, ale nedarí sami.ešte raz ďakujem za príspevok a podporu a niekedy sa ukáž.
    dnes - 17:15


    krivko11

    
    mam este 1 otazku ktory reprezentanti a kedy budu trenoat v MT dakujem
    dnes - 8:24


    Aurel Nauš

    
    mená ešte nevieme, mali by nastúpiť od pondelka budúceho týždňa.