Novinky - 19.11.2012 20:05

Po príchode Važana a Hriňu sme ešte neprehrali

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: Igor PĺžPočas reprezentačnej prestávky sa podarilo generálnemu manažérovi Martinovi Kalnickému dotiahnuť do MHC Mountfield šikovného útočníka Michala Važana z neďalekej Žiliny a skúseného obrancu Slavomíra Hriňu z Považskej Bystrice. Obidve mená sú pre fanúšikov MHC Mountfield  dobre známe nakoľko ide o domácich odchovancov, ktorí si už na Podháji odohrali svoje.  Po troch odohratých zápasoch za „kosačky“ je zrejmé, že išlo o dobrý ťah a Martin Kalnický, ale aj celá fanúšikovská obec si môže nateraz medliť ruky.


Vagón valí
 Michal Važan (3g+1a), ktorého tréner Róbert Pukalovič zaradili do prvého útoku k Beranovi a Markovičovi skóroval v každom z troch odohratých zápasov (v Trenčíne si pripísal aj jednu asistenciu). Krátko po príchode je tak Michal Važan štvrtým najproduktívnejším hráčom MHC Mountfield.


Slavo potešil
Skúsený obranca Slavomír Hriňa je spolu s Aďom Novotým a Robom Pukalovičom dôležitým stavebným kameňom martinskej obrany.  Prvý bod zaknihoval  Slavo Hriňa vo svojom treťom zápase proti Banskej Bystrici keď nahrával pred tretím gólom Jánovi Fadrnému. Fadrného tvrdú strelu potom dorazil za chrbát exmartinčana Michala Dzubinu dôrazný Lukáš Vartovník
Na snímke zľava:  Slavomír Hriňa, Martin Kalnický a Michal Važan