Novinky - 04.01.2013 23:53

Boli sme pripravení na iný vstup do zápasu

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita

MHC Mountfield Martin - HC Košice 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

Góly: 50. Markovič (Zošiak, A. Novotný), 60. Vilkoits (Markovič, A. Novotný) - 10. Marcel Haščák (R. Jenčík, Bulík), 15. Š. Novotný (Marek Slovák, Matúš Chovan), 26. R. Jenčík (M. Takáč, Bulík), 58. Kolba (P. Svitana)
Vylúčení: 5:9 na 2 min, navyše Michal Novák (Košice) 5+DKZ za údery, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Junek, Smrek, 1200 divákov

Martin: Volentier - A. Novotný, Zošiak, Tupý, S. Hriňa, Zukal, J. Perniš, R. Slávik, M. Dvořák - Markovič, Vilkoits, Michal Važan - T. Petruška, M. Hollý, Mikušovič - I. Raček, Murček, A. Themár - Hús, Dírer, Kentoš
Košice: Hylák - Cebák, M. Takáč, Kolba, Štrbák, Martin Chovan, Macejko, Michal Novák, Šeda - Marcel Haščák, Bulík, R. Jenčík - Š. Novotný, Marek Slovák, Matúš Chovan - P. Svitana, T. Marcinko, Jokeľ - Hinďoš, Pašek, Boltun

Martinské trápenie pokračovalo aj v prvej tretine piatkového zápasu. "Kosačky" bojovali, ale na kvalitného súpera z Košíc to nestačilo. V 3. min schoval Volentier do lapačky puk po Hindošovej strele. O tri minúty neskôr pálil Slovák z medzikružia iba do domáceho gólmana. Počiatočné skóre sa zmenilo až v 10. min., keď Jenčíkov pokus vyrazil Volentier pred seba a v následnej skrumáži sa pohotovo zorientoval Haščák - 0:1. Aj druhý gólový zápis patril "oceliarom". V 15. min sa po naskočení Slávika z trestnej lavice zmocnil puku Novotný a bolo 0:2.

Obraz hry sa nezmenil ani v druhej tretine. Východniari hrali to, čo potrebovali, a domáci stále ťahali za kratší koniec. V 22. min Murček zle vyriešil prečíslenie dvoch proti jednému, takže hosťujúci brankár Hylák mohol byť spokojný. V 25. min nariadil rozhodca Müllner trestné strieľanie, ale Bulíkov nájazd skončil na Volentierovi. Gól padol až o 10 sekúnd neskôr, keď Jenčík v presilovke doklepol puk, ktorý sa odrazil od zadného mantinelu - 0:3. V 33. min sa vyznamenal Hylák, ktorý odolal zblízka Mikušovičovi aj Petruškovi. Martinčania sa potom tlačili pred brankára Košíc, ale ten si v 38. min poradil aj s Húsovou tutovkou.

V tretej tretine hostia kontrolovali hru i náskok. V 48. min mohli ešte prikrášliť výsledok Pašek aj Boltun, ale skóre sa nezmenilo. Stalo sa to až v 50. min na druhej strane, keď sa v presilovke presadil Markovič a dostal svoje mužstvo do zápasu - 1:3. Domáci potom bojovali, ale v koncovke sa im opäť nedarilo. Naopak, definitívne rozhodol v 58. min strelou od modrej Kolba. Konečný výsledok spečatil v 60. min opäť v presilovke Vilkoits - 2:4.

Róbert Pukalovič st. (tréner Martina): "Súperovi sme poľahky darovali po našich chybách vedenie 2:0. Je to škoda, lebo hráči boli pripravení na iný vstup do zápasu. Ten sme napokon v tretej tretine zdramatizovali a škoda toho štvrtého gólu v našej sieti, ale na ´keby´ sa hokej nehrá."
Milan Staš (tréner Košíc): "Nezačali sme najlepšie, ale vyšli nám dve akcie, po ktorých sme ujali vedenia 2:0. Potom sme už iba kontrolovali hru, dnes nám vyšlo všetko na čo sme siahli. Škoda nervózneho záveru."