Novinky - 15.02.2013 23:40

Orange Minihokej Tour vstupuje do jubilejného 5. ročníka

Huste.tv Autor: Huste.tv

 Najväčší slovenský hokejový „megaturnaj" prípraviek (hráčov 4. ročníkov ZŠ) vstupuje do ďalšieho ročníka. Orange Minihokej Tour 2013 začne 10. februára 2013 písať už svoju jubilejnú 5. kapitolu regionálnymi kolami. Tie sa uskutočnia v šiestich mestách po celom Slovensku. Finálový turnaj Orange Minihokej Tour 2013 sa uskutoční v apríli v najmodernejšej hokejovej aréne na Slovensku – na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave.

O tom, že takéto jedinečné podujatie výrazne podporuje rozvoj hokejových talentov nie je pochýb. Jeden fakt z všetko: v základnej časti turnaja bude štartovať až 34 hokejových prípraviek (chlapcov a dievčat) z takmer všetkých slovenských hokejových klubov, čo predstavuje až do 680 hokejových talentov vo veku do 10 rokov.

„Naša najmladšia generácia hokejistov má veľké množstvo pozitívnych hokejových vzorov, ktorým sa chce podobať a v ktorých vidí svojho hrdinu. Keďže im fandime, nezaváhali sme ani tento krát a už po piaty raz sme sa rozhodli podporiť toto jedinečné podujatie a dať príležitosť tým najmladším, aby ukázali, čo v nich je,“ hovorí Pavol Lančarič,  generálny riaditeľ Orange Slovensko.

Základná, skupinová časť Orange Minihokej Tour 2013 sa uskutoční nedeľu 10. februára 2013 (skupiny Západ a Stred) a 18. februára 2013 (skupiny Východ) na šiestich zimných štadiónoch v Trnave, Bratislave (ZŠ V. Dzurillu v Ružinove), Brezne, Prievidzi, Humennom a Spišskej Novej Vsi. Do bratislavského finále Orange Minihokej Tour 2013 sa z každého mesta prebojuje len víťaz.

Športový riaditeľ SZĽH Roman Štamberský pred štartom 5. ročníka Orange Minihokej Tour 2013 povedal: „Ceníme si, že máme v spoločnosti Orange Slovensko silného partnera, s ktorým dokážeme pripravovať projekty ako je Orange Minihokej Tour. Toto jedinečné podujatie pre najmladšie hokejové talenty jednoznačne potvrdilo svoje opodstatnenie už v minulosti. Všetky predchádzajúce turnaje mali vysokú športovú úroveň a verím, že aj tohtoročné vyvrcholenie v Bratislave bude čerešničkou na torte zápolení hokejových talentov. Som presvedčený, že pre mladých hokejistov bude turnaj vysoko motivujúcim prvkom v ich ďalšom hokejovom raste."

Zloženie základných skupín Orange Minihokej Tour 2013
TRNAVA
Skupina A: HK Trnava, MMHK Nitra, HK Levice
Skupina B: Dukla Trenčín, HK 36 Skalica, HK Iskra Partizánske
BRATISLAVA
Skupina A: HK Ružinov 99 Bratislava, HC Slovan Bratislava, HC Topoľčany
Skupina B: HOBA Bratislava, ŠHK 37 Piešťany, Lokomotíva Nové Zámky
PRIEVIDZA
Skupina A: MŠHK Mládež Prievidza, MsHK Žilina, MŠK Púchov
Skupina B:  MHC Martin, MHK Dubnica, HK Púchov
BREZNO
Skupina A: HC 05 B. Bystrica, MHK Dolný Kubín, HC Lučenec
Skupina B: HK Brezno, HKm Zvolen, MHK Rimavská Sobota
HUMENNÉ
Skupina A: HC 46 Bardejov, HC Košice, HK Mládež Michalovce
Skupina B: HK Humenné, P.H.K. Prešov, HK Trebišov
SPIŠSKÁ NOVÁ VES
Skupina A: HK Spišská Nová Ves, HK ŠKP Poprad, HK Slovan Gelnica, MHk 32 Liptovský Mikuláš

Výsledky zápasov skupiny B:

MHC Martin – MHK Dubnica 11:2
Góly/asistencie: Svitač 1/1, Markovič 1/1, Malík 2/0, Poláčik 1/3, Kubík 2/2, Maňka 1/0, Smolka 1/3, Čatloš 2/2
Brankári zásahy/góly: Stančok 14/2, Kováčik0/0

MHC Martin – HK Púchov 26:1
Góly/asistencie: Ulbricht 4/1, Bubica 3/3, Ďurkovič 1/0, Volko 0/2, Svitač 4/2, Nagy 3/3, Markovič 0/2, Malík 2/1, Poláčik 3/3, Zachar 1/0, Kotúč 0/1, Maňka 1/0, Cíger 2/0, Čatloš 2/1, Lukáč 0/1
Brankári zásahy/góly: Stančok 6/1, Kováčik 3/0


FINÁLE:

MHC Martin – MsHK Žilina 10:4
Góly/asistencie: Bubica 1/3, Čatloš 3/1, Svitač 3/0, Markovič 0/1, Malík 3/0, Poláčik 0/2
Brankári zásahy/góly: Stančok 14/4, Kováčik 19/0

V skupine v Prievidzi sa predstavilo aj družstvo 4. ročníka MHC MARTIN, ktoré si viedlo veľmi úspešne a po dvoch rokoch postúpilo do záverečnej fázy turnaja medzi šesť najlepších tímov z celého  Slovenska vo svojej vekovej kategórii.
Chlapci podali oduševnený výkon a v každom z jednotlivých zápasov svojho súpera predčili svojou korčuliarskou, ale aj hokejovou zručnosťou o čom svedčia  výsledky jednotlivých zápasov. Hlavnou úlohou trénerov 1.-4. ročníka je pripraviť chlapcov pre Športové hokejové triedy  čo najlepšie po korčuliarskej  stránke  , čo  sa  nám darí a preto treba poďakovať všetkým trénerom  týchto ročníkov za ich odvedenú prácu . Dúfame že týmto krokom sme ešte nepovedali posledné slovo v tejto sezóne a vo finálovom turnaji urobíme pre úspech celého klubu všetko čo je v našich silách.

Realizačný tím 4. ročníka:                                                            
Hlavný tréner: Viliam ŠKUTA                                                       
Asistenti: Vladimír MARKOVIČ, Róbert  STANČOK
Vedúci: Miriam FIGUROVÁ, Nadežda VOLKOVÁ

Hráči:
Brankári – Adrián Kováčik, Miroslav Stančok, Samuel Baťala
Sebastián Ábel, Denis Bakala, Daniel Benko, Maximilián Bubica, Dávid Cíger, Adam Čatloš, Tomáš Ďurkovič, Jakub Kotúč, Rastislav Kubík, Jakub Lukáč, Kristián Malík, Matej Maňka, Marek Markovič, Boris Nagy, Lukáš Poláčik, Vladimír Smolka, Daniel Ján Svitač, Matúš Ulbricht, Šimon Vitkovský, Andrej Volko,Marek Zachar