Novinky - 17.02.2013 21:58

Vypili sme kalich horkosti až do dna

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita/huste.tv

MHC Mountfield Martin - HK Nitra 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

Góly: 59. T. Petruška (Michal Važan) - 3. Hrnka (T. Chrenko, Podstavek), 15. Kmeč (Lukáš Novák), 22. Mašlonka (Jokila, E Piatak), 29. Hrnka (Podstavek, Nádašdi), 45. R. Tománek (Stümpel, Pupák) 
Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: Bene (Nitra) 10 min za nešport. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauf - Jobbágy, Korba, 750 divákov 

Martin: Volentier - A. Novotný, Rusina, K. Grman, Zošiak, Tupý, J. Perniš, Ejem, Slávik - A. Themár, Vilkoits, Kolena - T. Petruška, M. Hollý, Michal Važan - Štepánek, Fujerík, Vaško - Korytko, Dírer 
Nitra: M. Laco - Rais, Ordzovenský, P. König, Nádašdi, Vosátko, M. Bača - Pupák, Stümpel, R. Tománek - Mašlonka, E. Piatak, Jokila - Hrnka, T. Chrenko, Podstavek - Kmeč, Lukáš Novák, Bene 

Hokejisti spod Zobora v prvej tretine dominovali. Rozdiel v kvalite oboch mužstiev bol evidentný. V 3. min vyšachoval tretí útok hostí obranu "kosačiek" a Nitra išla do vedenia. Corgoni hrali potom na pol plynu, ale aj tak mali prevahu. Nevyrušila ich ani šanca Petrušku v 12. min. O dve minúty pálil Hrnka do žŕdky, ale skóre sa menilo až o niekoľko sekúnd. Rýchle prečíslenie hostí ukážkovo zvládla dvojica Novák, Kmeč - 0:2. Nemohúcnosť domácich dokumentoval 43 sekúnd pred prvým klaksónom Fujerík, ktorý sám pred Lacom nemal silu na lepšie zakončenie.

Na začiatku druhej tretiny hľadal Petruška v dobrej pozícii ešte Hollého, ale jeho strela minula bránku. V 22. min sa najlepšie zorientoval v spleti tiel Mašlonka, ktorý poslal hostí už do trojgólového náskoku. Potom spálili svoje šance Pupák, König aj Piatak, ale v 29. min pridal Hrnka ďalší gólový príspevok - 0:4. Na martinskom ľade to už bola potom hra mačky s myšou.

Všestranne lepší Nitrania pridali na začiatku tretej tretiny piaty gól, jeho autorom bol Tománek. V 46. min mal na svojej hokejke strelecky disponovaný Hrnka ďalší gól, ale mieril iba do Volentiera. Nitrania z ďalšieho tlaku už nič nevyťažili, naopak, dve minúty pred koncom tretej tretiny sa postaral o čestný úspech domácich Petruška.

Róbert Pukalovič st. (tréner Martina): "Naivnými detskými chybami sme v úvode dovolili ísť súperovi do dvojgólového náskoku. V ďalších častiach nám nechýbala snaha, ale psychika našich mladých hráčov zohrala svoje. Vypili sme kalich horkosti až do dna." 
Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): "Našim hráčom sme zdôrazňovali, že Martin má mladé mužstvo, ktoré hrá rýchly hokej. Úvodné dva góly v prvej tretine nám pomohli a otupili snahu domácich. Potom to už bolo pre nás oveľa jednoduchšie."