Novinky - 20.09.2013 00:35

Zo Sebastiána možno vyrastie veľký hokejista

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: Tomáš Pšenka
Možností ako sa môžu aj tie najmenšie deti zoznámiť s niektorou z pohybových aktivít je hneď niekoľko. Či si už vyberiete hokej alebo iný šport, možno práve tento príbeh Vám v tom pomôže.

Pani Urmínová má malého syna, ktorého chcela prihlásiť na nejaký šport vhodný aj pre malé deti. Na odporúčania známych sa skontaktovala s trénermi MHA Mountfield Martin, ktorí jej ochotne poskytli informácie o tréningoch na ľade a pomohli jej synovi pri prvých krokoch k hokeju. Chlapcovi a rodičom sa to zapáčilo natoľko, že do dnešného dňa nevynechali ani jeden tréning a s radosťou sa vracajú na zimný štadión každý víkend. Možno aj z tohto chlapca rastie budúca hokejová hviezda v Martine. Dúfame, že pani Urmínová a jej synček budú inšpiráciou pre ďalších rodičov a ich deti. Hokej je výnimočná - kolektívna hra, kde si deti budujú nielen silnú a zdravú osobnosť, ochotnú pomáhať iným a "bojovať" za úspech, ale zároveň príjemnými športovými aktivitami a hrami robia niečo pre svoje zdravie.

V tejto súvislosti Vám prinášame aj krátky rozhovor s pani Urmínovou, ktorá svojho syna v novej záľube podporuje:
Koľko rokov má Váš syn, ako a kde ste sa dozvedeli o hokeji a tréningoch
Môj syn, Sebastián Urmín bude mať 5 rokov. Už dávnejšie sme sa pohrávali s myšlienkou prihlásiť ho na šport. Je to veľmi živé a aktívne dieťa, ale zároveň so zmyslom pre zodpovednosť. Vždy sa mu hokej páčil, rád ho pozeral aj v televízii a hrával ho občas s chlapcami pri našom dome.

Kedy ste po prvýkrát prišli na štadión?
O hokeji a tréningoch aj pre takéto malé deti sme sa dozvedeli náhodou od známych a dostali sme kontakt na trénerov na hokejovom klube. Tak sme sa prišli pozrieť na zimný štadión. Malému Sebastiánkovi sa to veľmi páčilo, rozhodli sme sa, že to skúsime.

Baví Vášho synčeka chodiť na tréningy?
Od jeho prvého kontaktu s ľadom, už o ničom inom ani nehovorí len kedy zase pôjdeme na ďalší tréning. Veľmi sa teší.

Ako Vám klub pomohol pri prvých stretnutiach s hokejom na zimnom štadióne?
Tréneri v klube nám všetko ochotne vysvetlili a ponúkli nám aj možnosť bezplatného zapožičania základného výstroja pre malých hokejistov. Samozrejme sme túto možnosť privítali, nakoľko je to aj pre nás výhodnejšie ako na začiatok kúpiť celú výstroj. Určite je to veľká pomoc. Takto náš syn mohol hneď na druhý deň po zapožičaní výstroja ísť na jeho prvý veľký tréning.

Ste spokojná s organizáciou a prácou mládežníckych trénerov na ľade počas tréningu?
Páči sa mi prístup trénerov k detičkám, majú s nimi veľkú trpezlivosť, ale zároveň ich vedia aj motivovať. Ich najväčšou odmenou je, keď si môžu zahrať s pukom ako veľkí hráči.

Budete sa aj naďalej zúčastňovať hokejovej prípravy na ľade a v telocvični?Určite budeme aj ďalej navštevovať tréningy a prípravu v telocvični. Náš synček by bol najradšej keby mohol byť na ľade každý deň. Veď človek nikdy nevie, raz z neho možno naozaj vyrastie veľký hokejista.