Novinky - 31.05.2015 23:40

Projekt "Športujem s hokejom!!!"

Huste.tv Autor: Huste.tv
Mládežnícky hokejový klub MHA Martin v uplynulých týždňoch získal finančnú podporu na základe ktorej môže opäť zlepšovať tréningové a materiálne podmienky pre svojich členov – mladých hráčov.  

V grantovom programe Región športuje 2015 sa klub MHA Martin uchádzal o grant v projekte Športuje s hokejom!!!  Klub MHA Martin získal podporu z tohto programu vo výške 2994€, ďalších 521€ klub zabezpečí z vlastných zdrojov. 

Nadačný fond Kia Motors Slovakia v Nadácii Pontis v programe „Región športuje 2015“ prerozdelí finančné prostriedky v celkovej  výške 120 139 EUR. Do programu prišlo spolu 158 oprávnených žiadostí, hodnotiaca komisia rozhodla o podpore 49 projektov.

Tomáš Pšenka, tréner žiakov MHA Martin, zodpovedný za grant: „Týmto sa chceme poďakovať Nadačnému fondu Kia Motors Slovakia v Nadácií Pontis, ich zamestnancom, teda aj rodičom mladých hokejistov, ktorí podporili náš projekt. Celá suma bude použitá v prospech rozvoja martinského hokeja, zlepšovania podmienok v tréningoch a organizácii pre efektívny rozvoj a zdokonaľovanie schopností a zručností mladých chlapcov a dievčat. Za tieto prostriedky nakúpime pomôcky a športové potreby, ktoré potrebujú naši tréneri pri každodennej práci s mládežou. Zároveň zakúpime ďalšie časti hokejového vystroja, aby sme opäť podporili mladých adeptov pri zapájaní sa do hokejových aktivít klubu MHA Martin. Myslím, že to je jeden z ďalších krokov pri vytváraní dobrých podmienok pre športujúcu mládež a ich záujmy prostredníctvom hokeja v Martine.“