Novinky - 23.02.2016 23:24

Záver základnej časti priniesol dve víťazstvá

Huste.tv Autor: Huste.tv
MHk 32 Liptovský Mikuláš - MHC Martin 3:5 (1:2, 0:1, 2:2)
Góly: 4. Strečok (Rolný), 51. Revaj (Čenka), 56. Čenka (Haluška) - 15. Kaněra (Ďureje, Ferleťják), 17. Rešetár, 35. Kaněra (Ďureje, Ivan), 55. Fafrák (Rešetár, Lednický), 57. Rešetár, vylúčenia: 2 - 6 na 2 min., presilovky: 2 - 1, oslabenia: 0 - 1, strely: 26 - 36, rozhodcovia: Husár - Bednár, Paulíny, 78 divákov

Zostava MHk 32 Liptovský Mikuláš: Bátory - Droppa, Hošala - Kalousek, Revaj - Parobek, Senko - Cibuľa, Čenka, Haluška - Ľupták, Mikuláš, Mrázik - Strečok, Rolný - Židek

Zostava MHC Martin: Richter - Lednický, Ivan - Kozák, Knésl - Rovný - Rešetár, Kľoc, Fafrák - Ferleťják, Ďureje, Kaněra - Czirjak, Sabó

Marek Žila (tréner MHC Martin): "Do dnešného zápasu sme nastúpili trocha s menším počtom hráčov, čo ale nevadilo keďže kvalita bola určite na našej strane. Súper tak ako v minulých zápasoch, tak aj dnes dobre napádal a dokázal streliť aj prvý gól. My sme sa následne trocha prebrali a v druhej časti tretiny sme otočili výsledok v náš prospech. Druhá tretina mala podobný priebeh ako záver prvej časti hry. Mali sme niekoľko šancí, súper ale tiež hrozil hlavne z brejkových situácií. Nakoniec sa nám podaril streliť gól a do prestávky sme išli s dvojgólovým vedením. Posledná tretina skončila nerozhodne 2:2 a tak sme aj do tretíce tento týždeň vyhrali s L. Mikulašom o dva góly, tentoraz 5:3."

MHk 32 Liptovský Mikuláš - MHC Martin 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Góly: 25. Židek (Hošala) - 2. Melcher (Paulíny, Ivan), 22. Paulíny (Melcher), 40. Melcher (Sabó, Volko M.), vylúčenia: 2 - 3 na 2 min., presilovky: 0 - 0, oslabenia: 0 - 0, strely: 20 - 41, rozhodcovia: Husár - Bednár, Šoltés, 86 divákov

Zostava MHk 32 Liptovský Mikuláš: Bátory (Schlachta) - Droppa, Hošala - Kalousek, Pleva - Parobek, Senko - Cibuľa, Čenka, Haluška - Kováč, Králik, Mrázik - Ľupták, Mikuláš, Rolný - Strečok, Šereš, Vaculík

Zostava MHC Martin: Richter - Ligas, Ivan - Lavička, Knésl - Rovný, Junas - Hús, Minko, Kľoc - Volko M., Paulíny, Melcher - Sabó, Czirjak, Kalnický

Marek Žila (tréner MHC Martin): "Zápas sme začali lepšie ako tomu bolo včera. Mali sme niekoľko vyložených šancí a čo bolo dôležité, dokázali sme využiť aspoň jednu z nich. Súper nás ohrozil až v druhej časti hry ale brankár nás podržal. Hneď na začiatku druhej tretiny sme strelili gól a vyhrávali tak 2:0. Súperovi sa podarilo znížiť, keď dobre zvládol prečíslenie dvoch na jedného. My sme mali ešte niekoľko vyložených šancí, nakoniec sa nám podarilo dať gól po samostatnom úniku a bolo 1:3. Tretiu tretinu sme zvládli bez väčších problémov a opäť sme vyhrali o dva góly, tentoraz 1:3. Treba povedať, že súper vo všetkých štyroch zápasoch nám hlavne svojou bojovnosťou robil niekedy problémy, ale aj to, že pri našom lepšom, jednoduchšom a efektívnejšom riešení situácií sme mohli hlavne prvé dva zápasy vyhrať výrazne vyšším rozdielom."