Vladimír Ambrozek Autor: Vladimír Ambrozek | Zdroj: sita, huste.tv

4. zápas semifinále, sobota 08.04.2017, 18:30
3:4
(2:1, 0:3, 1:0)
HK Nitra
HK Nitra
Góly: 9. T. Bokroš (Marek Hovorka, P. Rogoň), 19. D. Brejčák (Gmitter, P. Rogoň), 45. Stupka (Juraško, Marek Hovorka) - 5. L. Paukovček (Pupák, Bajtek), 26. M. Tvrdoň, 33. Macík, 39. M. Tvrdoň (Timotej Šille, Macík) - Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: Mezei (Nitra) 5+DKZ za seknutie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Lauff - Holienka, Tvrdoň, 2725 divákov

MsHK DOXXbet Žilina:

T. Tomek - Ťavoda, T. Bokroš, D. Brejčák, Juraško, Grman, M. Macejko, Kříž, J.E. Mendrej - Marek Hovorka, Hruška, J. Jurík - Stupka, Holovič, R. Konečný - Gmitter, Ondruš, P. Rogoň - Prokop, E. Švec, Zlocha

HK Nitra:

Hartzell - Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, M. Versteeg, Meland, Korím, Pupák - Blackwater, Marek Slovák, Cope - Kutálek, Krištof, H. Ručkay - M. Tvrdoň, Timotej Šille, Macík - Bajtek, L. Paukovček, J. Štefanka

Hokejisti Nitry postúpili do finále play-off slovenskej Tipsport ligy 2016/2017, v sobotňajšom štvrtom zápase totiž zvíťazili v Žiline 4:3 a semifinálovú sériu hranú na štyri víťazstvá ovládli suverénne 4:0. "Vlci" vyhrali prvú tretinu 2:1, keď na úvodný zásah hosťujúceho Lukáša Paukovčeka odpovedali Tomáš Bokroš a Daniel Brejčák. Druhá tretina patrila jednoznačne úradujúcemu majstrovi - dvakrát sa presadil Marek Tvrdoň a jeden gól pridal Radoslav Macík. V tretej tretine domáci skorigovali zásluhou Václava Stupku, no predĺženie si už nevynútili. Záverečnú časť stretnutia poznačili výtržnosti fanúšikov. Rozhodcovia museli dokonca prerušiť zápas po tom, ako delobuch zo sektora hostí zadymila štadión. Usporiadatelia následne za asistencie polície vykázali priaznivcov Nitry zo štadióna.