MUŽI: HK Nitra – MsHK DOXXbet Žilina 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: MsHK Žilina, SZĽH

* HK Nitra – MsHK DOXXbet Žilina 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 20. T. Chrenko (S. Saliji)

HK Nitra: Penker – M. Hruška, König – Ďurák, Rais – Árvay, Polák – M. Bača – H. Ručkay, M. Štefanka, P. Barinak – Mašlonka, Chrenko, Podstavek – G. Saliji, M. Haščák, S. Saliji – Fojtík, Hrnka, Uhnák.

MsHK DOXXbet Žilina: Laco  – Devečka, Ďurkech – Houdek, Dlouhý – Staňo, Kudělka – Krčula, Jaroslav Niník – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Nemec, Hreus, Smotrila – Drábek, Troliga, Stupka – Kubiš, Linet, Sýkora. Kapitán: Hreus, asistenti: Devečka, Dlouhý. Tréner: Július Pénzeš, asistent: Róbert Rehák.

PRIEBEH ZÁPASU

1. tretina

03:56              vylúčený Žilina – Staňo (podr)

06:02              vylúčený Nitra – G. Saliji (sek)

10:18              vylúčený Nitra – Hrnka (zdv_h)

11:58              vylúčený Nitra – T. Chrenko (sek)

13:33              vylúčený Žilina – Houdek (drz)

19:10             gól Nitra – T. Chrenko (S. Saliji) – 1:0

2. tretina

28:33              vylúčený Nitra – König (podr)

33:43              vylúčený Žilina – Hreus (bran)

36:41              vylúčený Nitra – J. Polák (bran)

3. tretina

47:43              vylúčený Nitra – veľa hráčov na ľadovej ploche

52:03              vylúčený Žilina – Sivák (zdv_h)

52:44              vylúčený Nitra – Barinka (drz)

Rozhodcovia: Ru. Lauff – Bogdaň, P. Korba

Delegát a videorozhodca: Ország

* Kto bude chýbať ?

Nitra má zraneného Klímu, otázny je štart Čiliaka. Trénerovi Júliusovi Pénzešovi bude chýbať útočník Milan Drevenák.

* Aktuálne postavenie v tabuľke

Žilina odohrala deväť stretnutí, v 2 zápasoch vyhrala v riadnom hracom čase, v 1 po predĺžení, v predĺžení 1 zápas prehrala, v riadnom hracom čase prehrala 5 zápasov. Skóre – 17:30. S deviatimi bodmi je na 8. mieste.

Nitra odohrala osem stretnutí, 1 vyhrala v riadnom hracom čase, 7 prehrala v riadnom hracom čase. Skóre – 12:29. S troma bodmi je na 10. mieste.

* Ako hrali v posledných zápasoch ?

Slovan Bratislava – Nitra 7:1 (1:1, 5:0, 1:0), gól Nitry: 15. T. Chrenko (Podstavek). Nitra: Penker – M. Hruška, M. bača, Rais, Ďurák, J. Polák, Arvay, König – Hrnka, M. Štefanka, G. Saliji – S. Saliji, T. Chrenko, Mašlonka – Podstavek, M. Haščák, H. Ručkay.

Žilina – Trenčín 6:4 (1:1, 2:1, 3:2), góly Žiliny: 3. Stupka (Troliga), 24. Sivák (Róbert Huna), 29. Róbert Huna (Staňo), 43. Richard Huna (Ďurkech, Sivák), 54. Sivák (Ďurkech), 60. Sivák (Richard Huna, Dlouhý). Žilina: Laco  – Houdek, Ďurkech – Staňo, Dlouhý – Krčula, Kudělka – Jaroslav Niník, Lipovský – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Nemec, Hreus, Smotrila – Drevenák, Troliga, Stupka – Drábek, Linet, Sýkora.

* Ako hrali doteraz ?

Nitra a Žilina si zmerali sily v 60 – tich zápasoch. V 28 zvíťazila Nitra, 5 sa skončilo remízou, 27 krát bola úspešnejšia Žiliny. Skóre hovorí v prospech Žiliny – 160:142.

2010/2011: 0:2, 0:5, 2:5, 5:4, 4:3, 4:1

2009/2010: 4:1, 3:2, 2:1, 1:2

2008/2009: 4:2, 1:5, 4:3, 4:2, 1:5, 1:5, 3:4, 1:2

2007/2008: 0:5, 2:1, 2:1, 2:1, 2:5, 2:6

2006/2007: 2:4, 4:2, 2:1, 3:1, 4:2, 4:3

2005/2006: 3:1, 0:0, 0:5, 5:3, 2:4, 4:1, 6:2, 2:3, 2:3, 1:2, 3:2, 0:1

2004/2005: 5:4, 4:7, 3:0, 3:4, 1:1, 4:3

2003/2004: 0:2, 1:4, 2:2, 2:1, 2:2, 4:0