Novinky - 06.12.2013 18:02

Mládežnícke hviezdy mesiaca - November 2013

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: mshk

Juniori

TOMÁŠ ČIČALA (Ú): 9 zápasov – 3 góly + 4 asistencie = 7 bodov

čičala
Juniorský tím spod Dubňa sa mohol v mesiaci november spoľahnúť aj na svojho kapitána Tomáša Čičalu. Ten si v deviatich odohratých duelov vylepšil svoje štatistiky o 3 góly a 4 asistencie, čo znamená zisk 7 kanadských bodov.    

Tréner Igor Marták: „Hráčom mesiaca november je v družstve juniorov kapitán Tomáš Čičala. Hráča oceňujeme hlavne  za prístup v zápasoch a jeho produktivitu. V mesiaci november rozhodol dva zápasy proti Košiciam v predĺžení a v Nitre na konci duelu.

Dorast

STANISLAV ŠKORVÁNEK (B): 9 zápasov –  priemer obdržaných gólov: 2,61

skorvo
V mesiaci November odchytal gólman Stanislav Škorvánek 5 zápasov v dorasteneckom tíme s priemerom 2,53 gólu na zápas. Stabilne dobré výkony posunuli nádejného brankára do kategórie juniorov, v ktorej odchytal 4 stretnutia, z toho tri víťazné a priemer mal 2,69 gólu na zápas.     

Tréner R. Rehák: „Brankár Škorvánek podáva dlhodobo dobré a spoľahlivé výkony a to nielen v doraste, ale aj v juniorskom tíme. Pre našich chlapcov je skutočnou oporou. V Novembri stál pri viacerých úspešných výsledkoch a hlavne víťazstvá Žiliny niesli jeho rukopis.“  

9. ŠHT

DENIS VALÁŠEK (Ú): 4 zápasy – 2 góly + 2 asistencie = 4 body

valasek

Stredný útočník Denis Valášek patrí k hnacím motorom deviatej hokejovej triedy, čo potvrdil aj v mesiaci November. Dobre brániaci útočník si v spomínanom období pripísal v štyroch zápasoch na svoje konto 2 góly a 2 asistencie.  

Tréner Ján Kocúr: „Denis je bojovník na pohľadanie a výborný korčuliar. Je to hráč, ktorý neváha hodiť sa do strely, zabojovať za kolektív a urobiť všetko pre víťazstvo v zápase. Je veľká škoda, že sa v zápase proti Banskej Bystrici po obetavom zákroku zranil a prajeme mu skoré uzdravenie. Takého hráča by chcel mať v mužstve každý tréner.“  

8. ŠHT

MARCEL DLUGOŠ: 4 zápasy – 2 góly + 1 asistencia = 3 body

dlugos
Fyzicky dobre stavaný obranca Marcel Dlugoš je dlhodobo pilierom ôsmackej obrany „vlkov“. V mesiaci november sa dokázal presadiť aj bodovo, keď v štyroch stretnutiach strelil 2 góly a pridal jednu asistenciu.   

Tréner Ján Kocúr: „Obranca Dlugoš je z kategórie poctivých hokejistov, ktorí neodfláknu ani minútu tréningu, či zápasu. Tento chlapec robí všetko zo stopercentným nasadením a je jedným z tých, ktorí pochopili, že toto je jediná cesta k úspechu. Je na neho spoľahnutie na ľade i mimo neho a preto mu udeľujeme honor hviezdy mesiaca.

7. ŠHT

MÁRIO BRATH: 4 zápasy – 3 góly + 3 asistencie = 6 bodov 

brath

Prvýkrát v sezóne sa stal najlepším hráčom mesiaca útočník Mário Brath, ktorý ťahá svoj tím vo víťazných, ale aj menej vydarených zápasoch. V mesiaci november odohral 4 stretnutia, strelil 3 góly a na 3 prihrával. 

Tréner Martin Petný: „Útočník Mário Brath si ocenenie zaslúži za vzorný prístup k tréningovému a zápasovému procesu. Ďalej za to, že bol vzorom pre ostatných na ľade, ale aj mimo neho. Opäť vynikal v produktivite v zápasoch svojho ročníka.“  

6. ŠHT 

SAMUEL REHÁK: 4 zápasy: 6 gólov + 3 asistencie = 9 bodov

rehak

Skvelé bodové predstavenie má za sebou útočník Samuel Rehák v mesiaci november. V štyroch zápasoch využil svoju šikovnosť a zakončovateľské schopnosti k streleniu 6 gólov, ku ktorým pridal aj tri asistencie, čo mu vynieslo celkový počet 9 kanadských bodov.   

Tréner Martin Petný: „Útočníka Samuela Reháka chválime najmä za zápasovú produktivitu, poctivý prístup k tréningovému procesu a svojim hokejovým povinnostiam. Ukážková je aj jeho  dochádzka a celkové líderstvo v kolektíve, či už na ľade, ale mimo neho.“

5. ŠHT

RICHARD GAŠPIERIK: 4 zápasy – 4 góly + 5 asistencií = 9 bodov

gaspo
Útočník 5. ŠHT Richard Gašpierik patrí medzi ťahúňov svojho kolektívu a pomaly, ale isto dostáva šancu aj vo vyššej kategórii. V poslednom mesiaci odohral tri stretnutia za piatakov a jedno za šiestakov. Nazbieral v 4 zápasoch 9 bodov za 4 góly a 5 asistencií.   

Tréner R. Stranianek: „Richard Gašpierik je príkladný bojovník, čo preukazuje najmä v zápasoch a má poctivú dochádzku na tréning. Aj v rámci tréningového procesu pracuje svedomito a naplno.