Novinky - 14.04.2014 12:07

Tím CAROLINA Žilina na turnaji v Trenčíne

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: mshk
V prvom sobotňajšom zápase Žilinu vyzval tím OLD GUNS Trenčín/Dubnica. Chalani podali zodpovedný výkon, súpera k ničomu nepustili a zaslúžene vyhrali 8:0.

Po obede čakal na Žilinu druhý zo skupiny, JESTŘÁBI Ostrava. Podľa predchádzajúcich výsledkov sa zdalo, že sa zrodí poriadny debakel, ale Ostrava zvolila na Žilinu dobrú taktiku a bránila všetkými piatimi hráčmi. Tak sa Carolina ťažko presadzovala, ale nakoniec sa jej podarilo vydrieť víťazstvo 2:0 a postúpili priamo do štvrťfinále.

V podvečer sobotňajšieho programu čakalo Žilinu štvrťfinále, proti takmer tradičnému súperovi ELVAC Ostrava. Zápas bol od začiatku dosť nervózny, tak ako sa na štvrťfinále patrí, Ostrava vsadila na tvrdú hru, čo Žiline nie je cudzie. Žilina sa do súpera pustila s veľkou vervou a napokon zvíťazila 3:0.

V nedeľu doobeda nastúpili Žilinčania na semifinále, kde ich čakal súper MEDVĚDI Náměšť n. O. Súper bol poriadne nabudený zdolať už trojnásobného víťaza tohto turnaja. Opäť zvolili na výborne korčuľujúcu Žilinu taktiku znervózniť ju, kúskovať hru a ako sa hovorí predovšetkým kaziť hru. Žilina aj napriek jednej bitke ako z NHL sa vyprovokavať nedala a hrala si stále svoje. A tak aj po štvrtom zápase svietilo na konte inkasovaných gólov nula. Český tím zdolala Žilina 5:0, a išlo sa hrať o zlato.

Finálový zápas nechcela Žilina nechať nič na náhodu, pripravila sa zodpovedne, ale človek mieni a pán Boh mení. Už tretí rok po sebe sa hralo rovnaké finále, GALAXY Kežmarok - CAROLINA Žilina a "Hodasovci" verili, že pridajú ku dvom víťazstvám ďalšie. Aj tentokrát začali lepšie, výborne korčuľovali, bojovali a vytvárali si jednu šancu za druhou. Kežmarský brankár bol však proti, predvádzal neuveriteľné zákroky a Žilina aj napriek nepriazni rozhodcov zvierala Kežmarok v ich tretine. Ako to však býva, zabudla na zadné dvierka, čo súper využil na vstrelenie prvého gólu. Chalani aj napriek tomu nepadli na kolená, ale zomkli sa  a ešte viac a Kežmarok pritlačili. Lenže nebolo im súdené streliť gól, brankár Kežmarku zatiahol roletu a práve naopak, Kežmarok pridal po takmer rovnakej akcii druhý gól. Žilina musela hrať vabank a všetko vrhla do útoku. Bohužiaľ nepodarilo sa, a tak inkasovala ešte raz a potom aj do prázdnej bránky pri hre bez brankára. 
"Všetkým zúčastneným patrí veľká GRATULÁCIA ako za 2. miesto na turnaji, tak i za individuálne ceny. Bola to pre nás krásna bodka za sezónou, aj keď sme sa chystali sezónu ukončiť až 8. mája na záverečnom turnaji v Beroune. Nevadí aj tak ešte raz sa chcem chalanom poďakovať za výkon a bojovnosť hlavne vo finále," nechal sa počuť jeden z hlavných pilierov žilinského tímu Ján Hodas.  

Výsledky turnaja v Trenčíne:

CAROLINA Žilina - OLD GUNS Trenčín/Dubnica  8:0
Góly Caroliny: S. Hanzel (Hodas), Filípek (Pirošík), Tittl (Škrna), S. Hanzel (M. Hanzel), Škrna (Kašša, Tittl), Zavadil (Tomašec), Tittl (Kašša, Škrna), Škrna (Kašša, Tittl)
Hráč zápasu: TITTL Juraj (CAROLINA) 
CAROLINA Žilina - JESTŘÁBI Ostrava 2:0
Góly Caroliny: M. Hanzel (S. Hanzel), M. Hanzel

Hráč zápasu: HANZEL Marián (CAROLINA) 

Štvrťinále: 

CAROLINA Žilina - ELVAC Ostrava 3:0
Góly Caroliny: Groma (S. Hanzel), Tittl (Gamboš), M. Hanzel (S. Hanzel).

Hráč zápasu: HANZEL Stanislav (CAROLINA) 

Semifinále: 
CAROLINA Žilina - MEDVĚDI Náměšť n.O.  5:0
Góly Caroliny: Tittl (Sága), Tomašec, Tittl (Škrna), Tomašec (Pirošík), Pirošík
Hráč zápasu: PIROŠÍK Peter (CAROLINA)  

Finále: 

GALAXY Kežmarok - CAROLINA Žilina 4:0
Góly: Korenko (Ščibraň), Vojtko (Ščibraň), Korenko, Korenko, Dědič.
Hráč zápasu: PETRILÁK Peter (GALAXY)  

ALL-STARS Tím turnaja:

VAŠEK Michal (G) (JESTŘÁBI) - VÁCLAVÍK Jiří (CSKA), PÁLKA Dalibor (MEDVĚDI) - 
ŠVIHLÍK Martin (OLD GUNS), TITTL Juraj (CAROLINA), KORENKO Michal (GALAXY). 

Najlepší brankár turnaja v Trenčíne:

HOLÁK Marián (CAROLINA) 

Konečné poradie: 1. GALAXY Kežmarok, 2. CAROLINA Žilina, 3. OLD GUNS Trenčín/Dubnica, 4. MEDVĚDI Náměšť n.O., 5. CROCODILES Brno, 6. ELVAC Ostrava, 7. CSKA Brno, 8. LETCI Ludanice, 9. INSTALO Dačice, 10. AHL Nove Mesto, 11. JESTŘÁBI Ostrava.