Novinky - 01.12.2014 09:10

Michal Kokavec: "Stačila by štastná strela."

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: MsHK, snímka: Jakub Žabka

31- ročný útočník odohral duel proti Popradu v prvej formácii s českou dvojicou Demel - Novotný, no ani ich formácia sa gólovo nepresadila: "Nehrali sme dobre. Jedine v druhej tretine sme mali výrazné šance na strelenie gólu. Myslím,  že súpera sme v tejto časti prekorčuľovali a prestrieľali. Prvá a tretia tretina bola z našej strany pasívna. Ak nedáme gól za 60 minút je to veľmi zlé."

Jeden z najslabších výkonov Vlkov na domácom ľade v uplynulom priebehu extraligy mohla vynegovať veľká šanca na strelenie gólu v tretej tretine, čo by zavelilo k možného výsledkovému zvratu: "Ak hráme v tretej tretine presilovku 5 na 3, musíme dať gól. Bolo by 1:2 a žili by sme do konca. Na tréningoch tie presilovky trénujeme, príde zápas a nepadá to. Veď viac gólov sme dali v oslabovkách ako presilovkách. Neviem, stačila by nejaká šťastná strela a možno by sme to dotiahli na 2:2," zamyslel sa Michal Kokavec.

Kokavec do textu

Oporou tímu proti Popradu bol brankár Križan, ten chytil ešte minimálne 3 jasné tutovky hostí: "Karol Križan chytá fantasticky. Má skvelú fazónu. Výhra v Skalici je určite jeho zásluha. I proti Košiciam bol  nepriestrelný a teraz proti Popradu vychytal, čo sa dalo. Sme veľmi radi,  že ho máme. Len my útočníci musíme začať strieľať góly."


Kokavec prezradil ako sa upiekol jeho opätovný návrat do rodného mesta: "V Kazachstane som rozviazal zmluvu. Dohodol som sa v Žiline na podmienkach zmluvy. Začal som sa tu pripravovať od 18.novembra, dotiahli sa veci ohľadom transferu a toto bol môj tretí zápas."

V kabíne Vlkov sú už traja hráči, ktorí okúsili hokej a život v Kazachstane. V mnohých prípadoch je to poriadna divočina, pozitíva a negatíva tamojšej súťaže nám prezradil Michal Kokavec: "Tento rok som hrával za mužstvo HK Almaty. Za našim najbližším súperom sme cestovali vlakom okolo tisíc kilometrov. To cestovanie je poriadny zabiják. 26 - 30 hodinové tripy vo vlaku sú bežnou realitou a mesto opustíte niekedy i na celý mesiac. Naopak sú tam trošku lepšie finančné podmienky a je to o čosi atraktívnejšie ako na Slovensku.  Sú tam čisté peniaze i prémie a zmluvy sa podpisujú na 10 mesiacov."

Návrat do Žiliny si pochopiteľne pochvaľuje: "Dlho som nebol doma, pretože som do Žiliny prišiel len na dva mesiace počas leta. V zahraničí je to iný život.  Doma je doma, čo vám poviem. Teším sa, že môžem hrať za Žilinu."