Novinky - 06.09.2017 21:27

Slovo kapitána pred novou sezónou: Ciele musia byť najvyššie, no buďme aj realisti

Zdroj: mshk

Kabína mu dala dôveru a stal sa kapitánom. Útočník Rastislav Konečný sa cíti už ako domáci Žilinčan, keďže pred novou sezónou sa s priateľkou natrvalo presťahoval do Žiliny a pred novou sezónou má s tímom smelé ambície. Pred prvým zápasom proti Popradu poskytol zaujímavý rozhovor.

Ste spokojný s priebehom letnej prípravy?

Mala všetky potrebné atribúty, august bol mimoriadne náročný. Verím, že práve z toho budeme čerpať počas celej sezóny.

Ako ste vnímali Vyšehradský pohár, teda jeho základnú časť?

Projekt nie je úplne zlý, je to prvý ročník. Možno aj my chalani sme mali od zápasov vyššie očakávania, no preverili nás po inej než fyzickej stránke. Nejaký význam to predsa má.

Nemrzia vás viaceré odchody kľúčových hráčov z minulej sezóny?

Zažili sme úspešnú sezónu a z tohto pohľadu je super, že sme ostali tri štvrtiny kádra pokope. Treba rešpektovať limity klubu a podľa mňa prišli vhodné náhrady. Ak všetko do seba zapadne, bude to opäť dobrá sezóna.

Zrejme túto úlohu by mali prevziať kanadskí hráči, ako na vás zapôsobili?

Oproti nám majú výhodu v bravúrnom korčuľovaní, keďže vyrastajú v iných podmienkach. Pre nich je jedinou neznámou povahu či aklimatizácia. Kabína ich vníma super, zatiaľ nemajú žiadne výhrady a ja osobne im verím.

Skúste z pozície kapitána predostrieť ciele pred novou sezónou?

Ciele musia byť vždy najvyššie, no na druhej strane musíme byť aj realisti. Súperi investovali do kvalitných posíl, ročník bude vyrovnaný a pokojne sa môže stať, že do ôsmeho miesta budú minimálne rozdiely. Základná časť bude zaujímavá, sám som zvedavý na naše umiestnenie. Opakujem, ciele musia byť vždy najmenšie.

Budete ako kapitán iniciovať v kabíne aj množstvo aktivít pre fanúšikov mimo ľadu?

Stále sa dá pre ľudí robiť viac. Chápem, že v týchto podmienkach je ťažké riadiť a organizovať všetko. Sám budem participovať na rôznych akciách, aby sme fanúšikom spravili radosť. Chceme ako kabína iniciovať akcie pre rodiny s deťmi a tiež to snáď naberie iný rozmer ako v predošlých sezónach.

Po bronzovej sezóne vás aj zastavujú Žilinčania a spoznávajú na ulici?

Vôbec to takto nevnímam. Úprimne, mne sa to nestáva. Táto anonymita je fajn, pretože nás odbremení od tlaku. Avšak, nemám problém sa s ľuďmi porozprávať o hokeji či obyčajných veciach.

Čo by ste si zapriali pred novou sezónou?

Hlavne zdravie. Pre ľudí, aby sa bavili našou hrou a neboli zbytočné situácie na tribúnach. Sám si želám, že sa postupne dopracujeme ku kultúrnemu prostrediu, aby prišli rodiny s deťmi a mohli sme im ponúknuť zážitok na úrovni.


Ďakujeme za vaše názory

Tabuľka

P Názov klubu GP GF GA PTS
1. Dukla Trenčín 23 72 36 56
2. HC Košice 24 75 57 47
3. HC´05 iCLINIC B.Bystrica 24 93 60 46
4. HK Nitra 23 84 65 41
5. HKM Zvolen 22 73 60 40
6. HK Poprad 23 61 62 37
7. MsHK DOXXbet Žilina 24 63 67 31
8. MHk 32 L.Mikuláš 23 51 57 26
9. HC Nové Zámky 23 54 70 26
10. HC 07 Detva 23 41 87 11
11. HK Orange 20 18 34 80 14
Kompletná tabuľka
Napíšte nám: info@huste.tv