Novinky - 23.10.2017 21:28

ROZHOVOR - Sebakritický Juraj Jurík: Tímu chýbajú moje góly

Zdroj: MsHK, snímky: Silvia Turcerová.

Ako veľmi vás poslal do kolien rýchly úvod proti Košiciam? Hneď  ste prehrávali 0:2.

Podľa výsledku určite. Neviem, no v Trenčíne to bolo podobné, i keď sme nehrali zle. Potom sme tlačili, no začiatok zápasu rozhodol. Potrebovali sme dať gól v druhej tretine, tlak sme vystupňovali v tej tretine, ale Košice dali o gól viac a vyhrali 3:2.

Mali váš herný štýl Košice detailne zmapovaný?

Možno hokejový analytik Igor Tóth by povedal, že sa stretli úplne dva rovnaké herné štýly. Stále je u nás rukopis trénera Milana Jančušku, tak nás mali dokonale prečítaných. Škoda, bol to vyrovnaný zápas a podľa mňa vyhral šťastnejší tím. Avšak to je šport a nikto sa na to pýtať už nebude, Košice získali tri body.

Zdroj: Silvia Turcerová

​Po výhrach nad Banskou Bystricou i Nitrou prišli prehry s Trenčínom a Košicami. Cítiť nestabilnú výkonnosť, či aký je dôvod týchto kolísavých výkonov Žiliny?

Hovorme jasne, lebo všetci robili paniku z toho, že sme prehrali v Trenčíne 0:7. Je úplne jedno aj keby sme prehrali 1:2, tak stále nemáme body. Napadali nám tam ihneď štyri góly a bolo po zápase. Proti Košiciam to bol iný zápas, no nebodovali sme. Hrali sme s top štyrmi celkami našej ligy, teraz nás čaká ťažká práca. Potrebujeme zvládnuť v tomto týždni tri zápasy a myslím, že na to máme, aby sme uspeli. Bude to iba na nás, nikto iní nám nepomôže.

Aj vy osobne sa trápite strelecky, zatiaľ ste v sezóne strelili iba tri góly. Môže byť váš gól proti Košiciam odrazovým mostíkom, aby ste začali skórovať pravidelne?

Som si tohto faktu vedomý. Moje góly tomuto tímu chýbajú, čo ja zahodím ako napríklad proti Banskej Bystrici je fakt príliš. Neviem, je to zlé. Mám akoby určité "dejavú", lebo posledné sezóny štartujem troška horšie. Kiež by som sa už rozbehol a celé to zlomil.