Novinky - 06.06.2018 15:50

Kritická situácia v hokejovej Žiline. Nové vedenie pracuje na záchrane

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Slovenský hokejový šampión zo sezóny 2005/2006 MsHK Žilina má problémy a hrozí, že nenastúpi do tipsportligovej sezóny 2018/2019. "Je naším záujmom a všetci pracujeme na tom, aby najvyššia súťaž v Žiline pokračovala. Ak by to tak nemalo byť, ani jeden z nás by do toho nešiel. Ja si môžem teraz myslieť všeličo, ale viete, klub je stopercentná mestská akciovka, a teda peniaze na chod klubu schvaľuje mesto. Konkrétne teda mestskí poslanci,“ skonštatoval nový predseda predstavenstva MsHK Žilina Peter Durmis v rozhovore pre hokejportal.net.

Funkcionár priblížil aj ďalšie skutočnosti z klubového zákulisia, napríklad o dlhoch hráčom. "Klub bol zadĺžený dlhší čas a dlh sa postupne znižoval. A to aj za predchádzajúceho vedenia, to má takisto zásluhu na tom, že súčasný dlh klubu sa výrazne znížil. Záväzky, ktorých oprávnenosť a neoprávnenosť skúmame, nebudú až také vysoké. Samozrejme, že našou snahou je sa s nimi vysporiadať. Momentálne sumarizujeme situáciu s tým, že potrebujeme nastaviť financovanie do ďalšej sezóny. Dochádza k zmene financovania v dôsledku možných zmien, ktoré prebiehajú. Jedna z tých zmien spočíva v tom, že zimný štadión by mala prevziať správcovská spoločnosť mesta a do ďalšieho zastupiteľstva pôjde práve návrh zmluvy na fungovanie medzi mestom, spomenutou spoločnosťou, klubom dospelých a mládežou. Je to bod ďalšieho zastupiteľstva. Medzi tým začali prvé rozhovory s trénermi a hráčmi. Teraz musíme tú situáciu zosumarizovať, čo by malo trvať do konca týždňa. Nejde len o A-tím, ale o celú prevádzku štadióna, a to je skutočne veľmi náročný proces. Máme na to mesiac, je to práca od rána do večera. Taká je teraz realita. Dnes však povedať konkrétnu víziu hokejovej Žiliny je naozaj veľmi ťažké,“ povedal Durmis pre hokejportal.net.

V ostatných dňoch sa objavilo viacero správ od niekdajších hráčov Žiliny v súvislosti s plnením zmlúv zo strany vedenia "vlkov". Vyjadrili sa bývalý tréner Petr Rosol a hráči Marek Hovorka, Peter Mikuš či Radim Hruška. "To všetko sú veci, ktoré musíme vyriešiť. Už som hovoril o žiadostiach oprávnených a neoprávnených. Všetky oprávnené požiadavky my ako nové vedenie vyrovnáme. Máme však vyjadrenia aj našich právnikov, ktoré niektoré požiadavky, teraz akože vzniknuté, hodnotia ako neoprávnené. Je trochu zvláštne, že teraz naraz po zmene štruktúry klubu sa objavia pohľadávky staré viac ako rok. Ale opakujem, budeme musieť vyplatiť oprávnené veci. S tým nemáme problém. V zásade nejde o veľkú čiastku. Podobné problémy má x iných klubov na Slovensku, len sa nedostali do médií. Všeobecne si myslím, že nie je úplne ideálny systém fungovania klubu ako stopercentná mestská akciová spoločnosť. Chýba tomu majiteľ. Vidíme to aj v prípade Liptovského Mikuláša, to je rovnaký problém ako u nás. Ani oni to nemajú jednoduché, hoci nie sú medializovaní. Určite by klubu veľmi pomohol vstup strategického investora," uviedol Durmis.

Prezradil viac aj o avizovanom predaji klubu. "Mesto však nehľadá kupca klubu. Dohodnutie zastupiteľstva bolo o tom, že sa vyhlási verejná súťaž. A na to treba transparentný postup a určité konkrétne kroky. Napríklad ocenenie klubu, mesto pracuje na súdnom znaleckom posudku. Človek by si povedal, že je to jednoduchá vec, stačí spočítať akcie, ale klub má históriu, umiestnenia v tabuľke, skladové veci. Súťaž musí byť vyhlásená až keď bude známa cena klubu, a tú zatiaľ nemáme. Snaha o predaj je, či sa niekto do súťaže prihlási, to je druhá vec,“ dodal Peter Durmis.


Ďakujeme za vaše názory

Tabuľka

P Názov klubu GP GF GA PTS
1. HC Košice 33 116 73 68
2. HKM Zvolen 34 124 77 66
3. HC´05 iCLINIC B.Bystrica 33 102 70 66
4. HK Poprad 33 102 76 66
5. HK Nitra 33 128 80 64
6. MHC Nové Zámky 33 84 75 57
7. Dukla Trenčín 33 76 72 54
8. DVTK Jegesmedvék Miskolc 33 92 94 49
9. MAC Ujbuda 33 97 111 39
10. MHk 32 L.Mikuláš 34 81 106 39
11. HC 07 Detva 33 82 112 34
12. MsHK DOXXbet Žilina 33 83 123 29
13. HK Orange 20 24 30 128 2
Kompletná tabuľka

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.