Novinky - 05.12.2018 16:07

Peter Durmis sa vracia späť do predstavenstva MsHK Žilina

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

V štruktúrach slovenského hokejového tímu MsHK Doxxbet Žilina dôjde k personálnym zmenám. Ku obmene predstavenstva dôjde po nástupe nového primátora i poslancov v mestskom zastupiteľstve. Podľa návrhu, ktorý vypracoval vedúci odboru právneho a majetkového Jakub Ulaher a na pondelkové zastupiteľstvo ho predloží nový primátor mesta Peter Fiabáne, by mali trojicu Igor Choma, Pavol Kuric a Jozef Juriš nahradiť Peter Durmis a Andrej Chlapík. Tretí člen zatiaľ nie je známy.

Opätovne zvolený poslanec Durmis sa stal v lete predsedom predstavenstva účastníka slovenskej Tipsport ligy, ale po neschválení finančnej dotácie v pozícii vzápätí skončil. Nahradil ho vtedajší primátor Choma, ktorý sa vzal funkcie k 3. decembru 2018. Do dozornej rady spoločnosti by mali zasadnúť primátor Fiabáne a poslanec Juriš. Informácie uverejnil portál zilinak.sk.

MsHK Doxxbet Žilina je po 31 odohraných zápasoch na poslednom 12. mieste tabuľky najvyššej slovenskej hokejovej súťaže. Na jedenástu Detvu majú "vlci" štvorbodové manko, desiaty Liptovský Mikuláš má o sedem bodov viac ako Žilina.