Novinky - 26.02.2019 14:30

Vlci chcú zotrvať v Tipsport lige! Niekto musí byť aj posledný, znie zo Žiliny

Zdroj: sita, huste.tv

Hokejisti MsHK DOXXbet Žilina budú bojovať v baráži o zotrvanie v Tipsport lige. Šancu vyhnúť sa poslednej priečke v tabuľke a nemilej povinnosti stratili už dve kolá pred koncom základnej časti, keď podľahli na vlastnom ľade Košiciam jednodznačne 1:7. O extraligovú príslušnosť budú zápoliť s víťazom I. hokejovej ligy a teda Martinom alebo Michalovcami.

"Život ide ďalej. Žiaľ, niekto musí byť aj posledný. Teraz sme to my, ale netreba z toho robiť paniku. Pripravíme sa na baráž a pôjdeme jednoznačne za záchranou v najvyššej súťaži," uviedol podľa hokej.sk 29-ročný center Žiliny Filip Surovka. Marcová baráž sa odohrá na štyri víťazné zápasy. "Vlci" majú s bojmi o zotrvanie bohaté skúsenosti. O rovnaký cieľ sa už v minulosti bili dvakrát proti Piešťanom a jedenkrát proti Bardejovu a Detve. Vždy úspešne.

Žilinčania budú až do úvodného stretnutia baráže bez zápasovej záťaže. Čaká ich voľno, ale aj tréningy. "Budeme sa snažiť chlapcov pripraviť v tréningoch tak, aby boli na prvý duel prichystaní po všetkých stránkach na sto percent. Nemám strach, že by to nezvládli. Práve naopak, veľmi dobre si uvedomujú, o čo ide a chcú najvyššiu súťaž pre Žilinu zachovať. V posledných týždňoch pracovali na tréningoch i v zápasoch dobre," prezradil tréner MsHK Stanislav Škorvánek.