Novinky - 12.03.2019 14:30

Prenosy na HUSTE.tv: Celá športová Žilina sa spája. Vlci chú ostať medzi elitou

Zdroj: huste.tv/Instagram

Žilina je jediným slovenským mestom, ktoré má svoj klub v najvyššej futbalovej, hokejovej aj basketbalovej súťaži. Pod Dubňom všetci veria, že to tak ostane aj pre ročník 2019/20. Kým futbalisti sú súčasťou nadstavbovej skupiny o titul a basketbalisti pravdepodobne pôjdu do play-off zo slušnej pozície, MsHK musí svoju tipsportligovú príslušnosť uhájiť v baráži proti Dukle Michalovce. A futbalisti aj basketbalisti pritom budú držať palce, prezrádza klub cez video na sociálnej sieti. Sériu sleduj v prenosoch na HUSTE.tv !!!

Milé video začína stretnutím hokejového gólmana Maroša Mikoláša s futbalovým Dominikom Holecom, ktorí si vymenia informácie o tom, že MŠK aj MsHK čaká utorkový zápas. O 19:00 otvárajú hokejisti barážové boje s Michalovcami a o dve hodiny skôr je úvodný výkop pohárového zápasu medzi futbalistami a Skalicou. Nakoniec sa k nim pridá aj basketbalista Jakub Merešš, ktorého tím hrá až v sobotu doma proti Handlovej, no sľúbi podporu ako Mikolášovi, tak aj Holecovi.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa MŠK Žilina (@mskzilina),

Skúsenosť s barážou pritom pre žilinských hokejistov úplne novou nebude, no ostatné tri roky sa na takéto nepríjemné starosti snažili zabudnúť. Minulý rok boli vlci súčasťou play-off a nestačili na Zvolen, rok predtým dokonca tohto súpera vo štvrťfinále zdolali. Vyraďovacie boje si zahrali aj v ročníku 2015/16 a systém trojčlenného či štvorčlenného play-out vďaka tomu vynechali. Tento rok sa hrá opäť "starším" systémom na štyri víťazstvá proti víťazovi prvej ligy. Také niečo Žilina absolvovala v roku 2015 proti Detve a predtým aj proti Bardejovu či Piešťanom. Vždy to pritom malo šťastný koniec.