Novinky - 14.03.2019 13:30

Žilinčania po dvoch zápasoch baráže spokojnejší. Michalovčania však neskladajú zbrane

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

V barážovej sérii hokejovej Tipsport ligy 2018/2019 zatiaľ hráči Žiliny napĺňajú papierové predpoklady a nad víťazmi St. Nicolaus I. ligy z Michaloviec vedú po dvoch domácich dueloch 2:0 na zápasy. "Vlci" pred vlastnými fanúšikmi ťažili najmä z toho, že majú viac skúseností ako ambiciózny prvoligista. V prvom súboji Žilina triumfovala 3:1, v druhom 4:1.

"Michalovce v druhom súboji podali kvalitný výkon. Mali výborný pohyb, dobre hrali v strednom pásme a dostávali sa do prečíslení. My sme nevedeli na to dostatočne dobre reagovať. Na ľade sme sa hľadali, pôsobili sme v niektorých fázach hry neisto na puku. Hostia sa ujali vedenia, čo nám spôsobilo problémy. Našťastie sa nám podarilo vyrovnať ešte v prvej tretine. V tretej časti hry sme silou vôle a kolektívneho výkonu ten zápas otočili v náš prospech,“ zhodnotil tréner MsHK DOXXbet Žilina Stanislav Škorvánek pre myzilina.sme.sk.

Skúsený center Žiliny Peter Húževka tiež priznal, že Michalovčania v stredajšom druhom zápase výborne korčuľovali a príkladne bojovali. "Také sú barážové zápasy. Je to podobné ako play-off. Michalovce hrali štýlom, ktorý je zameraný na dobré korčuľovanie. Vedeli sme, že to nebude jednoduché a o to viac nás teší, že vyhrávame 2:0 na zápasy. Druhý duel sme však museli otáčať. Asi sme si mysleli, že keď sme v utorok zvíťazili, tak v stredu to budeme mať jednoduchšie. Tieto zápasy sú ťažké a to isté nás čaká v Michalovciach. Bude to náročné, musíme sa na to dobre pripraviť a zregenerovať,“ poznamenal pre myzilina.sme.sk 42-ročný púchovský rodák, účastník MS 2008 v Kanade.

Michalovčania sú po dvoch prehrách pod Dubňom smutní, ale nevešajú hlavy. Vedia, že séria sa teraz sťahuje do srdca Zemplína, kde ju "líšky" môžu vyrovnať. "Prehrávame 0:2 na zápasy, ale musíme mať hlavy hore a nachystať sa na domáce stretnutia. Verím, že sa v nich strelecky prebudíme. Vieme, že keď chceme uspieť, musíme byť doma stopercentní a aspoň raz zvíťaziť aj vonku. Musíme sa vždy sústrediť na najbližší duel," myslí si kouč michalovskej Dukly Miroslav Chudý, ktorý pre novinyzemplina.sk pokračoval: "Nedávame góly a to je jeden z našich problémov, pretože s jedným gólom ťažko uspejeme. Verím, že sa to zlomí v pravý čas. Predovšetkým v druhom súboji sme mali dosť príležitostí, aby sme to naklonili na svoju stranu." Chudý však ďalej poznamenal, že jeho zverenci sú pripravení ďalej bojovať: "Nehovoríme, že určite postúpime, ale budeme o to bojovať. Nevzdávame sa, ešte nie je koniec. Musíme sa sústrediť na prvý domáci duel a keď ho zvládneme, tak príde na rad ďalší. Myslím si, že máme kvalitu na to, aby sme to zvládli."

​Slová kouča HK Dukla Ingema Michalovce potvrdil aj obranca Tomáš Valečko. "Trápime sa v koncovke, ale rozhodujú aj také maličkosti, keď nedáme góly počas tlaku a potom inkasujeme po chybách. Myslím si, že sme Žiline minimálne vyrovnaný súper. V druhom zápase sme viedli a mali možno tri čisté šance, ale inkasovali sme. Pykáme za chyby, súper má skúsenejší tím," povedal pre novinyzemplina.sk. Pred víkendovými domácimi súbojmi však Valečko burcuje: "Musíme teraz oba domáce zápasy vyhrať. Dáme do toho všetko. Aj keď sme už unavení, tak musíme kráčať naproti úspechu."


Tabuľka

P Názov klubu GP GF GA PTS
1. HKM Zvolen 6 29 14 16
2. HK Spišská Nová Ves 6 20 14 13
3. HC MIKRON Nové Zámky 6 25 12 12
4. HC ´05 Banská Bystrica 6 22 21 12
5. HK Dukla Ingema Michalovce 6 25 18 10
6. HC Košice 6 20 18 9
7. HK 32 Liptovský Mikuláš 6 18 18 8
8. HK Dukla Trenčín 6 17 26 8
9. HC Slovan Bratislava 6 19 25 7
10. HK Poprad 6 18 20 6
11. HC 19 Humenné 6 17 28 5
12. HK Nitra 6 14 30 2
Kompletná tabuľka