Novinky - 27.10.2019 20:31

Víťazstvo Slovana, v šlágri kola úspešnejšia Banská Bystrica

Zdroj: Huste.tv

S koncom týždňa je tu tradične aj porcia zápasov Tipsport ligy. Tentokrát to boli duely 17. kola, v rámci ktorého mali voľno hokejisti Zvolena. Zvyšných dvanásť tímov sa pobilo o ďalšie body v našej najvyššej hokejovej súťaži.

Úvodné zápasy boli pomerne bohaté na góly. Novozámčania hostili na vlastnom ľade Liptovský Mikuláš a po hokeji zo strany na stranu napokon uspeli, keď vyhrali 5:4 po samostatných nájazdoch. Úspešní boli aj hokejisti bratislavského Slovana, ktorí na štadióne Ondreja Nepelu porazili Duklu Trenčín. Predĺženie fanúšikovia videli aj v Detve, kde si domáci hráči poradili s Budapešťou.

Chudobnejšie na góly boli zvyšné zápasy. Poprad sa na dvojgólové víťazstvo nad Michalovcami poriadne natrápil, zatiaľčo Nitrania nestačili na maďarský Miškovec, ktorému podľahli 1:2 po predĺžení. V šlágri kola uspela Banská Bystrica. Tá si poradila s Košicami najmä vďaka skvelej tretej tretine.

Tipsport liga, 17. kolo - Nedeľa, 27.10.2019

HC MIKRON Nové Zámky - MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:4sn (1:2, 3:0, 0:2 - 0:0, 3:1)

Góly: 10. Bajtek (Hatala, Štumpf), 27. Rogoň (Urban, Mikuš), 34. Jakúbek (Rogoň), 37. Urban (Pospíšil, Mikuš), rozh. nájazd Pospíšil - 10. Vybíral (Kurali, Lištiak), 11. Ro. Huna (Ru. Huna, Ri. Huna), 56. Kriška (Petran, Vybíral), 58. Lištiak (Ro. Huna, Kriška)

HC Slovan Bratislava - HK Dukla Trenčín 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

Góly: 4. Matoušek (Zigo, Šedivý), 10. Zigo (Abdul), 28. Štajnoch, 33. Puliš (Jendek, Matoušek), 46. Sersen (Puliš, Šedivý) - 4. Sojčík (Mikyska, Štach), 36. Alderson (Valach), 52. Džugan (Mikyska, Valach)

HC 07 WPC Koliba Detva - MAC Újbuda 3:2pp (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)

Góly: 35. Sýkora (sam. nájazd), 48. Šišovský (Chovan, Sýkora), 63. Sýkora - 27. Stretch, 38. Langkow

HK Poprad - HK Dukla Ingema Michalovce 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Góly: 53. Zagrapan (Takáč), 59. Leclerc (Takáč)

DVTK Miškovec - HK Nitra 2:1pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 12. Magosi (Beauvillier, Ross), 62. Beach (Beauvillier, Ross) - 3. Čaládi (Minárik, Šimun)

HC Košice - HC 05 iClinic Banská Bystrica 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)

Góly: 18. Belluš (Chovan, Haščák), 59. Růžička (Suja, Michalčin) - 25. Lunter (Southorn), 43. Hrnka (Ďatelinka), 46. Mihálik (Hrnka, Šoltés), 60. Lamper (Gabor, Šťastný)