Novinky - 12.03.2020 08:08

Takto sa bude skladať konečné poradie Tipsport Ligy

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Stredajšie stretnutie zástupcov klubov najvyššej hokejovej súťaže skončilo takmer jednohlasnou zhodou, že najlepším riešením je sezónu 2019/20 ukončiť a nevymýšľať žiadne zrýchlené a sílené dokončenie. Majstra Slovenska tak tento rok nespoznáme, no poradie mužstiev bude napriek tomu určené. Dôležité je napríklad pre účasť mužstiev v Champions Hockey League či počítanie koeficientov, podľa ktorých každoročne vychádzajú rebríčky najlepších mužstiev Európy.

Ligová rada vyhovela žiadosti o ukončenie sezóny a ako riadiaci orgán teraz má ďalšie povinnosti, ako určenie konečného poradia mužstiev a systém zostupovania a postupovania. "Nedá sa s tým nesúhlasiť. Všetci sme si boli vedomí, že sa to bude musieť ukončiť, takže nie je to žiadne prekvapenie. Prevláda akurát obrovské sklamanie, nakoľko sme si do play-off určite veľmi verili a dovolím si povedať, že sme mali najlepšie mužstvo v lige," povedal pre tlač Július Koval mladší, športový manžér HC '05 iClinic Banská Bystrica.

Tá z prvého miesta už prakticky padnúť nemôže. Z doterajších 55 duelov vyhrala 32 a prvé miesto pred play-off jej nemohlo ujsť. Zaujímavejšia otázka bude na opačnom póle tabuľky, ktorej súčasťou je aj prípadné rozšírenie Tipsport Ligy na trinásť mužstiev. Isté pritom nie je, či sa vôbec dohrá druhá najvyššia súťaž. Dôvodom ukončenia ligy bola dvojtýždňová pauza počas vrcholiacej sezóny, po ktorej stále nebolo isté, či sa bude dať pokračovať v štandardnom režime. Napriek tomu sa našli organizácie, ktoré s takýmto záverom nesúhlasili. Napríklad Hráčska asociácia, ktorá vopred upozorňovala, že ide o zásah do práv hráčov a niektoré odmeny nemusia byť vyplatené tak, ako bolo sľúbené. Viac informácií bude známych v najbližších dňoch. Rozhodovať sa bude napríklad aj o osude nižších súťaží.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora