Novinky - 29.04.2020 09:36

Liga možno bez maďarských tímov, vláda ich nemieni financovať

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita, huste.tv

V nasledujúcej sezóne najvyššej slovenskej hokejovej súťaže sa možno nepredstavia dvaja účastníci z Maďarska. DVTK Jegesmedvék Miškovec a MAC Budapešť hrali v Tipsport lige v predchádzajúcich dvoch sezónach. "Nemám oficiálne informácie, ale hovorí sa, že v novej sezóne asi v Tipsport lige pokračovať nebudú. Potvrdené nie je nič, ale tiež tam riešia problémy s financovaním. Zatiaľ to teda vyzerá tak, že minimálne na rok odídu," povedal brankár Tomáš Halász pre portál hokej.sk.

Dôvodom na taký krok sú medializované správy, že v súvislosti s koronakrízou stopla maďarská vláda príspevky pre kluby z Tipsport ligy. Dvadsaťdeväťročný košický rodák Halász chytal v ostatnom súťažnom ročníku práve v MAC Budapešť.

Pred príchodom do Maďarska v lete 2019 pôsobil na klubovej výhradne na Slovensku a v Česku, na svojom konte má dva slovenské tituly s Košicami z rokov 2010 a 2011. A čo plánuje teraz? "V Budapešti sa mi skončila zmluva a momentálne asi 95 percent voľných hráčov nevie, čo bude. Kluby čakajú. U mňa je to o to ťažšie, že brankársky post je špecifický a mne táto sezóna nevyšla. Chcel by som však pokračovať, a preto som sa začal pripravovať. Musíme si počkať, ako sa vyvinie pandémia a kedy sa to otvorí ešte viac. V prvom rade musia začať generovať peniaze sponzori, pretože bez ich podpory to nepôjde," pokračoval Halász.

Prijal by aj ponuku na návrat do vlasti. "So snúbenicou plánujeme založenie rodiny a už sa mi teda nechce putovať po svete. Návrat domov by ma celkom potešil. Ideálne by bolo hrať doma v Košiciach, ale stojím nohami na zemi a viem, že vďačný musím byť za akýkoľvek interes," prezradil.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora