Novinky - 11.06.2020 10:05

Šatan: Tipsport liga za týchto podmienok budúcu sezónu nebude!

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste

Na tlačovom brífingu Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) k aktuálnym otázkam odznela aj táto informácia. Hrozí koniec ligy.  Povedal to prezident SZĽH Miroslav Šatan.

Problémom sú podľa neho aktuálne pravidlá a obmedzenia, ktoré nastavila vláda SR v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Podľa aktuálnych informácií totiž platí, že až do konca kalendárneho roka sa nesmú organizovať podujatia, na ktorých sa zúčastní viac ako 1000 osôb. Za týchto podmienok väčšina klubov do nasledujúcej sezóny ani nevstúpi. Reálne hrozí prerušenie sezóny, koniec Tipsport ligy. "Kluby musia urobiť kritické rozhodnutia. Ale pokým nie sme pri tej rieke, nemôžeme takéto rozhodnutia urobiť," povedal Miroslav Šatan. "Aj keď si to teraz neviem predstaviť, treba pochopiť, že tá situácia môže nastať. Mali sme diskusie s klubmi o našej finančnej pomoci, o tom, ako by mohli ekonomicky fungovať v budúcej sezóne.

Kluby sa už jednoznačne vyjadrili. Za týchto okolností, keby na štadión aj v septembri, októbri po nariadeniach krízového štábu, mohlo prísť len tisíc divákov, tak liga je ohrozená a tímy sa vyjadrili jednoznačne!

Nechcem šíriť poplašné správy, ale pri týchto nariadeniach liga asi nebude. Máme dostatok času, aby sa situácia zlepšila a možno sa táto otázka ešte prehodnotí a bude predmetom rokovaní s príslušnými orgánmi. Verím, že sa nájde kompromisné riešenie a najmä, že sa situácia zmení natoľko, že nebudeme musieť tento problém riešiť. Ale v tejto situácii je to pre naše kluby veľký problém, ktorý im neumožňuje budúcu sezónu začať," vysvetlil Miroslav Šatan na brífingu. 

Správu aktualizujeme...

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora
Tagy: TOP huste.tv