Novinky - 08.07.2020 11:03

Nová sezóna Tipsport ligy od 2. októbra aj s maďarským Miškovcom

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste/sita

Nasledujúca sezóna v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži sa začne v piatok 2. októbra. Tento termín stanovilo vedenie Tipsport ligy minulý týždeň a v utorok na rokovaní vo Zvolene ho odobrili aj zástupcovia jednotlivých klubov. Informáciu prinieslo vedenie súťaže na svojom facebooku.

Po skôr avizovanej absencii maďarského tímu MAC Budapešť je už známe, že v súťaži pokračuje druhý maďarský účastník DVTK Jegésmedvék Miškovec. Maďari doplnia jedenásť slovenských klubov zo sezóny 2019/2020.

V ročníku 2020/2021 sa uskutoční 50 kôl základnej časti - každý klub absolvuje 44 zápasov systémom každý s každým dvakrát doma aj vonku, ďalších šesť duelov odohrá počas sviatkov vrátane Vianoc proti rivalom z regiónu. V prvej skupine sa ocitli Nitra, Slovan Bratislava, Nové Zámky a Trenčín, v druhej Zvolen, Detva, Banská Bystrica a Liptovský Mikuláš, v tretej Michalovce, Košice, Poprad a Miškovec.

Do štvrťfinále play-off postúpi elitný poltucet po základnej časti, tímy na 7. - 10. mieste budú bojovať o zostávajúce dve miestenky v predkole. Pre kluby na 11. a 12. mieste po základnej časti sa 50. kolom sezóna skončí. Majster by mal byť známy najneskôr 12. mája.

Po sezóne 2020/2021 ani jeden klub nevypadne do nižšej súťaže, zo SHL však bude mať právo postúpiť medzi elitu jej víťaz. Otázne stále je, ako to bude najmä v úvode sezóny s účasťou divákov na tribúnach.

Okrem Tipsport ligy čaká na kluby aj nová súťaž - tzv. Kaufland Cup. Pohárová súťaž je určená pre jedenásť slovenských účastníkov najvyššej ligy a ďalších päť prvoligistov.

Ročník 2019/2020 zasiahla pandémia koronavírusu a súťaž počas nadstavby predčasne ukončili.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora