Novinky - 15.07.2020 13:36

Zväz rozhodol o nasadzovaní mladíkov pre budúcu sezónu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Najvyššia slovenská hokejová súťaž popupravila systém nasadzovania mladých hráčov do zápasov. Po novom budú musieť na zápasovej súpiske figurovať dvaja hráči do 20 rokov. Čo sa týka počtu legionárov, ten ostáva oproti ročníku 2019/20 nezmenený a v zápase ich môže nastúpiť maximálne sedem, vrátane brankára.

S rozhodnutím prišiel Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja, ktorý sa týmito pravidlami na svojich zasadnutiach zaoberal viac ako tri mesiace. Podobné pravidlá boli aplikované aj pre druhú najvyššiu súťaž, no v mierne obmenenej podobe. Hrať musí aspoň pätica hráčov do 23 rokov a aspoň dvaja do 20 rokov. Počet legionárov pre Slovenskú hokejovú ligu bol nastavený na päť.

"Počet zahraničných hráčov sa v seniorských súťažiach nemenil aj v dôsledku predčasne ukončenej sezóny 2019/2020 a jej následkov. V nasledujúcich sezónach sa však očakáva postupné znižovanie počtu legionárov," dovysvetlil SZĽH na svojom webe. Väčší priestor pre mladých korčuliarov aj okresanie počtu cudzincov je už dlhšie riešenou témou. Keď sa pozrieme na prvú dvadsiatku minulosezónnej produktivity Tipsport ligy, nachádza sa v nej deväť Slovákov, pričom ani jeden nie je mladší ako 23 rokov. Na tejto hranici sa nachádzal Jindřich Abdul s Joonom Jääskeläinenom, no obaja sú cudzincami.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora