Novinky - 21.01.2021 17:49

Policajti ho našli spať v aute napriek tomu, že autá za ním vytvorili na ceste zápchu

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/huste.tv

 Niekdajší skvelý hokejový brankár Tommy Salo (49) bol odsúdený na dva mesiace odňatia slobody. Podľa správ švédskych médií si sadol za volant pod výrazným vplyvom alkoholu a doplatil na to. V krvi mal až 0,3% (viac než 3 promile), čo je 15-krát viac ako stanovený limit vo Švédsku.

V tomto stave narazil do cestnej bariéry na diaľnici neďaleko mesta Köping. Policajti ho našli spať v aute napriek tomu, že autá za ním vytvorili na ceste zápchu. Nehoda sa odohrala ešte 11. augusta 2020. Salo neskôr priznal svoju vinu. Jeho právnici však uviedli, že trest je prehnaný a majú v úmysle podať odvolanie. Informoval o tom aj ruský športový portál Championat.

V zbierke Tommyho Sala je sedem medailí z majstrovstiev sveta (1-2-4), ale aj zlato zo zimných olympijských hier v nórskom Lillehammeri 1994. Nešťastný hokejový rok bol pre neho 2002. Najprv sa nešťastne zapísal do histórie na ZOH v Salt Lake City tým, že si nechal streliť gól od bieloruského obrancu Vladimira Kopata takmer od červenej čiary. Bielorusi týmto gólom zvíťazili 4:3 a senzačne vyradili favorita na zisk zlatej medaily.

Neskôr na majstrovstvách sveta v Göteborgu Salo v semifinále proti Slovákom nepodržal svoj tím v samostatných nájazdoch a inkasoval z hokejok Žigmunda Pálffyho a Richarda Lintnera. Slováci po triumfe 3:2 sn postúpili do finále a neskôr získali aj historický titul majstrov sveta. V NHL Salo odchytal viac nez 500 zápasov v tímoch New York Islanders, Edmonton Oilers a Colorado Avalanche. Vo švédskej reprezentácii sa objavil v bránke "Tre kronor" 69-krát. Kariéru ukončil v roku 2007 a neskôr v hokeji pôsobil v rodnom Švédsku ako tréner aj funkcionár.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora