Novinky - 19.06.2019 12:49

Český tréner naše hokejbalistky nahneval, tak mu to oplatili

Zdroj: huste.tv

Najväčším prekvapením ženskej časti hokejbalových MS sú zatiaľ naše reprezentantky. Po štvrtej priečke spred roka a obzvlášť po vysokej prehre s Kanadou 0:4 v prvý hrací deň ich mnohí odpisovali, vrátane českého trénera Karla Manharta. Ten v rozhovore pre hokejbal.sk otvorene priznal, že česko-slovenské derby mimoriadne prežívať nebude a o medailách sa rozhodne medzi jeho zverenkami, Američankami a Kanaďankami. Lenže po famóznom obrate proti USA s víťazstvom 3:2 po predĺžení dokázali Slovenky vyhrať aj nad Češkami a šance na cenný kov vzrástli.

"Slová českého trénera nás trošku nahnevali, ale aspoň sme im to oplatili," hovorí so spokojným úsmevom útočníčka Tamara Dobošová. Len 17-ročná členka tímu sa radí medzi výrazné postavy a vidieť ju v každom jednom súboji. Inak tomu nebolo ani proti Česku, ktorý naše dievčatá vyhrali predovšetkým vďaka obrovskému nasadeniu a obetavosti. "Snažili sme sa byť aktívne od úplného začiatku. Prvý strelený gól nás potešil a pomohol. Po tom druhom to už bolo o tom bojovať a odolať," zhodnotila víťazstvo. Kým v predošlom zápase proti Británii Slovenky spálili veľké množstvo príležitostí, tento raz boli maximálne efektívne. "Dali sme do toho všetko, hrali sme srdcom a tešili sme sa z každého gólu. Celý zápas nás držala eufória. Bolo to niečo neskutočné," nadšene dopĺňa Dobošová, ktorú okrem hokejbalového HBK Bošany možno vídať aj vo farbách hokejového Martina a florbalového Partizánskeho.

Prestížny zápas nemal svoje dejisko na hlavnej ploche košickej Steel Areny, ale bol vysťahovaný do tréningovej haly. Tá sa napriek tomu zaplnila fanúšikmi a stretnutie prebiehalo vo výbornej atmosfére, o ktorú sa pričinili oba fanúšikovské tábory. "Atmosféra bola skvelá, fanúšikovia nás povzbudzovali celý zápas, čo ma tešilo. V tejto menšej hale sa proti Češkám hralo ťažšie, v osobných súbojoch sme práve nevynikali, ale vo väčšej hale by to bolo zase náročnejšie na pohyb a napádanie," vykreslila Dobošová s vedomím, koľko streleckých pokusov dokázali Slovenky popri zákrokoch skvelej brankárky Dominiky Tabačkovej eliminovať.

Kým nad Američankami, Češkami aj Britkami naše hokejbalistky vyhrali, s Kanadou prehrali štvorgólovým rozdielom. "Budeme sa samozrejme snažiť hrať proti akémukoľvek súperovi, ale asi by sme boli radšej, keby sme ten rozhodujúci zápas zohrali s USA," priznáva talentovaná útočníčka. Kanaďanky vo večernom zápase vyhrali nad Američankami 2:0 a postúpili z prvej priečky. Naše ženy sa taktiež dostali medzi trojčlennú elitnú skupinu, v ktorej sa rozhodne o držiteľov cenných kovov pre rok 2019. Český tím titul neobháji a zlaté vyhliadky ostanú nenaplnené.