Novinky - 19.06.2019 15:27

Rampáček po prespatej tretine verí v úspešnú odvetu

Zdroj: huste.tv

Osem rokov neprehrali naši hokejbalisti na majstrovstvách sveta vzájomný zápas s Českou republikou, no vždy šlo o veľmi vyrovnané a náročné zápasy. V Košiciach sa súperovi podarilo toto prekliatie zlomiť a najmä vďaka dominantnej prvej tretine vyhral priamy súboj o víťazstvo základnej skupiny 2:1. Jediný slovenský gól prišiel v čase 36:14 z hokejky Jaroslava Martinusíka, ale nadviazať sa naň nepodarilo a pribudli len spálené šance. Asistenciu si pripísal aj Milan Rampáček, ktorý však bol po zápase veľmi kritický: "Česi nás vôbec neprekvapili. My sme pozerali videá a dobre sme vedeli, čo budú hrať. Prespali sme však pol zápasu, čo nás na tomto fóre môže stáť koniec turnaja a stratenie nádejí. Bol to katastrofálny výkon v úvodných dvadsiatich minútach a zaslúžili sme si prehrať vyšším rozdielom,"

Útočník Skalice nastupuje vo formácii s Patrikom Svitanom a Jaroslavom Martinusíkom. Toto trio strelilo na MS v súčte už tri góly, ale nejaký mimoriadny tlak naň si nepripúšťa. "My máme celý kvalitný tím. To, že chodíme do hry častejšie, vyplýva z toho, že máme viac skúseností na medzinárodnom fóre. Takto to však fungovať nemôže. Nesmie to stáť na jednom útoku, ale my tiež nehráme dokonale. Treba sa zlepšiť ako celý tím," zareagoval na vyzdvihnutie tejto útočnej trojice.

Nie je vôbec nereálne, že slovensko-česká konfrontácia sa na tomto šampionáte zopakuje. Rampáček by sa jej vôbec nebránil, no verí v iný výsledok. "Švagor povedal, že dvakrát toho istého súpera na turnaji neporazíš. Tak ja mu verím," konštatuje s úsmevom. Súboj o medaily by sa pritom mohol hrať v ešte lepšej kulise ako tomu bolo v utorkovom súboji. Veľmi pekne naplnené tribúny hnali našich vpred a v závere ich napriek prehre za bojovnosť vytlieskali. To našich reprezentantov nenechalo chladnými. "Pre nás hokejbalistov, ktorí máme civilné zamestnanie a v priemere na naše zápasy chodí sto ľudí, je to nádherný pocit po odpracovanom roku. Máme z toho obrovskú radosť, akurát škoda, že sme ju nedokázali oplatiť víťazstvom nad Čechmi. Ale ďakujem za každého jedného, ktorý nás povzbudzoval," zhodnotil publikum. Slovensko sa najbližšie na MS predstaví vo štvrtok od 17:00 proti Taliansku a víťazstvo by ho posunulo medzi najlepšiu štvoricu. Semifinálové súboje sú na programe v piatok o 17:00 a 20:00.