Novinky - 20.06.2019 07:51

Taliani sú už teraz spokojní, no spravia maximum

Zdroj: huste.tv

Taliansky hokejbalový tím sa v minulosti už tešil z bronzovej medaily, inak sa zväčša umiestňuje okolo 10. priečky. V Košiciach má našliapnuté k jednej z lepších konečných pozícií za ostatné roky, keď v skupinovej fáze vyhral dva zo štyroch zápasov. "Dobré zápasy s náročnejšími súpermi nás nakopli, vďaka tomu sme postúpili, ale hľadieť už musíme dopredu. Čaká nás Slovensko a na to sa musíme čo najlepšie pripraviť," povedal kapitán Jonathan Pulicicchio na margo víťazstva nad Švajčiarskom a tesnej prehry s Gréckom. Okrem toho si tento tím odkrútil aj povinnú jazdu s Haiti. "Bol to jednoduchší súper ako včera Grécko, ale bol to nový zápas, ktorý bolo treba vyhrať a ja som rád, že to vyšlo." povedal po výhre 8:1.

Bezprostredne po zápase s Haiti, ktorá Talianom zaistila tretiu priečku v skupine A2, ešte nebolo zrejmé, na koho vo štvrťfinále narazia. Určiť to malo až slovensko-české meranie síl. "Obe sú hojekbalové veľmoci, medzi týmito súpermi sa vyberať nedá. Počkáme si na to, kto sa nám postaví do cesty a v tom zápase následne urobíme, čo bude v našich silách," odmietol špekulovať zatiaľ trojbodový hráč na turnaji.

Počas duelu proti stredoamerickému súperovi sa Taliansko tešilo aj z podpory z tribún. Skupina žiakov, ktorí si v rámci školy našli cestu do haly, neúnavne hnala európsky celok vpred. "Deti si to evidentne užili a my sme si vychutnávali hru s ich podporou. Myslím si, že o tomto je šport," pochválil ich Pulicicchio, pričom počas duelu hodil aj niekoľko loptičiek do ich sektoru. V superlatívoch hodnotí aj celý šampionát, a to bez ohľadu na to, ako dopadne štvrťfinálový súboj s domácimi: "Košice sú naozaj krásne mesto a tento turnaj je zorganizovaný veľmi dobre. My navyše máme po skupinovej fáze výbornú bilanciu 2 víťazstvá - 2 prehry, čiže musíme byť maximálne spokojní,"