Novinky - 20.06.2019 11:00

Kanada súperov nerieši, chce byť najlepšia z najlepších

Zdroj: huste.tv

Už po samotnom rozdelení tímov do skupinovej časti bolo zrejmé, že favoritom A2 bude tím Kanady. Trpaslíka z Haiti síce dokázal kandidát na zlatú medailu rozstrieľať 8:0, ale nad Talianskom vyhral len dvojgólovým rozdielom a proti Grécku dokonca ešte na začiatku druhej tretiny prehrával o dva góly. Aj v tomto prípade Kanaďania brali plný bodový zisk, vyhrali 4:3 a to aj zásluhou Scotta Holbena. "Gréci na nás v tomto zápase vyleteli a dali nám poriadne zabrať. Už po žrebe sme vedeli, že toto bude najnáročnejší zápas našej skupiny, čo sa potvrdilo aj na ihrisku," skonštatoval najlepší hráč Kanady v zápase s jedným gólom a jednou asistenciou.

Holben si je dobre vedomý, že Grécko ani Taliansko medzi najväčších súperov na šampionáte nepatrí a tie najnáročnejšie prekážky ešte len prídu. Kto to bude a v akom poradí však zatiaľ nerieši: "Vždy chceme v zápasoch podať čo najlepší výkon, aký je u nás zvykom a byť tým 'číslom jeden'. Koncentrujeme sa na seba a na náš tím," Víťazstvo v skupine znamená, že na suveréna susednej skupiny narazí Kanada najskôr vo finále. Takto to však vraj v tíme vôbec nevnímajú. "Nemáme žiadne preferencie na súperov vo vyraďovacej časti. Chceme byť najlepší z najlepších," prehlásil 34-ročný útočník?

Turnaja v Pardubiciach sa nezúčastnil, o to viac si užíva metropolu východného Slovenska. "Celý turnaj je pre mňa skvelou životnou skúsenosťou. Neprestávam sa usmievať a naozaj si tu všetko naplno vychutnávam," uzavrel krátky rozhovor. Kanadský mužský tím mal v stredu na šampionáte voľno. Dnes sa však vracia do akcie a zahrá si s USA. Tie museli svoju štvrťfinálovú príslušnosť obhajovať duelom s Hong Kongom.