Novinky - 20.06.2019 19:11

Ľahké to veru nebolo! Slováci zdolali Talianov a sú v semifinále

Zdroj: sita, huste.tv

Slovenskí hokejbaloví reprezentanti postúpili do semifinále majstrovstiev sveta organizácie ISBHF v Košiciach (14. - 22. júna). Vo štvrtkovom podvečernom štvrťfinálovom zápase zdolali hráčov Talianska najtesnejším rozdielom 3:2 a môžu nadviazať na zisk zlatých medailí z uplynulých troch svetových šampionátov.

Domáci tím pritom nezačal vôbec dobre. Už po 82 sekundách ho zaskočil Massimo D'Ettore, ktorý dostal veľa priestoru, pohodlne sa natlačil pred bránku a prekonal bezmocného Patrika Polca. Slovákom sa podarilo odpovedať ešte v prvej tretine, keď Jaroslav Martinusík na dvakrát skóroval z tesnej blízkosti. V 20. min zverenci Mojmíra Hojera prvýkrát viedli. V presilovej hre presne zakončil Patrik Svitana. V 39. min sa zdalo, že papieroví favoriti zlomili odpor súpera tretím presným zásahom. Po krásnej kombinácii skóroval opäť Martinusík, ale Taliani o necelé štyri minúty zase znížili. Daniel Pance si našiel odrazenú loptičku od zadného mantinelu a pohotovo napol sieť. Hokejbalisti z Apeninského polostrova v záverečných sekundách ešte odvolali brankára, no v powerplay nedokázali vyrovnať.

Slovenskí hokejbalisti nastúpia v piatkovom semifinále proti hráčom Kanady. Úvodné buly v košickej Steel aréne je naplánované na 17.30 h.

Majstrovstvá sveta v hokejbale - muži - štvrťfinále:

Slovensko - Taliansko 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Góly: 7. Martinusík (Piják), 20. P. Svitana (Martinusík, Piják), 39. Martinusík (Rampáček, Piják) - 2. D'Ettore (Tedesco), 43. Pance (Alonzi)

Zostava SR: Polc - Salajka, Minárik, Blahút, Bujdák, L. Horváth, Doskočil, Gajdoš, Vidlár - Martinusík, Piják, Rampáček - Teplický, P. Svitana, B. Oravec - Božík, Rufati, Lipták - Poliaček, Tomka, Vozár

Mojmír Hojer (tréner hokejbalistov SR): "Bol to veľmi ťažký zápas, v ktorom sme museli otáčať skóre. Viackrát sme sa nechali zbytočne vylúčiť, čo nás stálo veľa síl. Napriek tomu si myslím, že v súčasnom rozpoložení sme podali najlepší možný výkon. Chceli sme hrať v úvode viac stiahnutí, pretože Taliani majú rýchlych a behavých útočníkov, čo sa nám nedarilo, ale postupne sme to vylepšili. Obával som sa aj presiloviek súpera, ale hráči ich zvládli vďaka obetavosti. V semifinále proti Kanade musíme byť rýchlejší, tvorivejší a musíme sa vyvarovať chybám."

Tagy: TOP huste.tv